موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 2698
  • 20 نوامبر 2021 - 21:58
  • 218 بازدید
  • ارسال توسط :
  • منبع : ایسنا
کمتر شدن نرخ بیکاری انگلیس
کمتر شدن نرخ بیکاری انگلیس

کمتر شدن نرخ بیکاری انگلیس

  نرخ بیکاری دومین اقتصاد بزرگ اروپا در آستانه رسیدن به چهار درصد قرار گرفت. به گزارش ایسنا، مرکز آمار انگلیس اعلام کرد که نرخ بیکاری این کشور در ١٢ ماه منتهی به سپتامبر با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به ۴.۳ درصد رسید که ۰.۱ درصد کمتر از انتظار کارشناسان قبلی […]

 

نرخ بیکاری دومین اقتصاد بزرگ اروپا در آستانه رسیدن به چهار درصد قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، مرکز آمار انگلیس اعلام کرد که نرخ بیکاری این کشور در ١٢ ماه منتهی به سپتامبر با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به ۴.۳ درصد رسید که ۰.۱ درصد کمتر از انتظار کارشناسان قبلی و کمترین بیکاری ثبت شده در این کشور طی ۱۴ ماه اخیر بوده است.

شمار بیکاران این کشور طی این مدت با ۱۵۲ هزار نفر کاهش به یک میلیون و ۴۵۰ هزار نفر رسید.  به گفته کارشناسان، اصلی ترین عامل موثر بر نرخ بیکاری انگلیس طی این مدت مربوط به افزایش استخدام نیرو برخی شرکت ها در نتیجه تلطیف شرایط کرونایی بوده است.

طی این مدت شمار شاغلان انگلیسی ۲۴۷ هزار نفر بیشتر شده و به ۳۲ میلیون و ۵۲۰ هزار نفر رسیده است.  نرخ اشتغال نیز که نسبت جمعیت شاغل به کل جمعیت سنی مناسب برای کار کردن را اندازه می گیرد به ۷۴.۲ درصد کاهش پیدا کرده است.

متوسط نرخ بیکاری انگلیس در بازه زمانی ۱۹۷۱ تا ۲۰۲۱ معادل ۶.۸۲ درصد بوده که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به فوریه ۱۹۸۴ با ۱۲ درصد و کمترین تورم ثبت شده نیز مربوط به نوامبر ۱۹۷۳ با ۳.۴ درصد بوده است.

تونی ویلسون- مدیر مرکز مطالعات اشتغال انگلیس- در همین رابطه گفت: با نگاه بلندمدت، لازم است دولت حمایت های بیشتری از بازار کار به عمل آورد در غیر این صورت با ریسک ایجاد بحران های بعدی مواجه خواهیم شد. اقتصاد سال قبل ۱۰ درصد کوچک شد و این یعنی خسارت وارد به آن فراتر از چیزی بوده است که به دولت امکان دهد احیای آن را بدون دخالت نظاره گر باشد و کمکی نکند.

نرخ بیکاری انگلیس در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی در وضعت بهتری قرار دارد به گونه ای این کشور پس از ژاپن، پایین ترین نرخ بیکاری را در بین هفت کشور صنعتی دارد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*