موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 1896
  • 31 می 2021 - 22:27
  • 369 بازدید
  • ارسال توسط :
  • منبع : ایسنا
کسری بودجه دولت آمریکا در حال رکوردزنی!
کسری بودجه دولت آمریکا در حال رکوردزنی!

کسری بودجه دولت آمریکا در حال رکوردزنی!

به نقل از سایت رسمی اعلام بدهی آمریکا، میزان بدهی‌های دولت این کشور تا پایان ماه می به ۲۸ تریلیون و ۲۳۴  میلیارد و ۹۵۸ میلیون دلار رسیده است. میزان بدهی هر شهروند آمریکایی تا پایان این ماه به طور متوسط ۸۴ هزار و ۷۴۸ دلار و میزان بدهی هر مالیات دهنده آمریکایی به طور متوسط […]

به نقل از سایت رسمی اعلام بدهی آمریکا، میزان بدهی‌های دولت این کشور تا پایان ماه می به ۲۸ تریلیون و ۲۳۴  میلیارد و ۹۵۸ میلیون دلار رسیده است. میزان بدهی هر شهروند آمریکایی تا پایان این ماه به طور متوسط ۸۴ هزار و ۷۴۸ دلار و میزان بدهی هر مالیات دهنده آمریکایی به طور متوسط ۲۲۵ هزار و ۳۰۹ دلار بوده است.

کسری بودجه دولت آمریکا تا پایان ماه می به سه تریلیون و ۳۴۱ میلیارد و ۵۸۹ میلیون دلار رسیده است. در حال حاضر بزرگ‌ترین اقلام بودجه‌ای آمریکا شامل: مراقبت‌های درمانی با یک تریلیون و ۳۰۷ میلیارد و ۶۲۱ میلیون دلار، تامین اجتماعی با یک تریلیون و ۱۲۲ میلیارد و ۳۱۱ میلیون دلار، هزینه‌های دفاعی با ۷۲۶ میلیارد و ۸۸۹ میلیون دلار و بهره پرداختی بدهی با  ۳۹۹ میلیارد و ۵۵۰ میلیون دلار است.

هم‌چنین تا پایان این ماه، میزان مجموع بدهی‌های دولتی و غیردولتی آمریکا معادل ۸۶ تریلیون و ۶۶۹ میلیارد و ۴۹۷ میلیون دلار بوده است. از این میزان، ۲۱ تریلیون و ۴۴۲ میلیارد و ۸۲۸ میلیون دلار مربوط به بدهی های شخصی بوده که یک تریلیون و ۷۳۲ میلیارد و ۲۹۹ میلیون دلار آن به شکل وام دانشجویی بوده است.

طی این مدت، اوراق قرضه آمریکایی در اختیار کشورهای خارجی به هفت تریلیون و ۶۷ میلیارد و ۵۲۵ میلیون دلار رسیده است. کسری تجاری آمریکا در این ماه ۹۴۶ میلیارد و ۴۹۲ میلیون دلار اندازه گیری شده است که ۳۲۱ میلیارد و ۷۷۷ میلیون دلار از این کسری مربوط به تجارت با چین بوده است. این کسری بودجه بزرگ همواره یکی از موارد اختلافی مهم با چین بوده و این کشور متعهد شده است در قالب فاز نخست توافق تجاری خود با آمریکا، این رقم را کاهش دهد.

در طرف دارایی ها نیز مجموع دارایی های ملی ۱۶۲ تریلیون دلار و ۳۴۵ میلیارد دلار و مجموع دارایی های خانوارهای آمریکایی ۱۳۴ تریلیون و ۱۷۲ میلیارد دلار برآورد شده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*