موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 1173
  • 14 مارس 2021 - 8:08
  • 475 بازدید
  • ارسال توسط :
  • منبع : ایسنا
کاهش قابل توجه نرخ بیکاری کانادا
کاهش قابل توجه نرخ بیکاری کانادا

کاهش قابل توجه نرخ بیکاری کانادا

به نقل از رویترز، با بازگشایی بخش بزرگی از کسب و کارها در نتیجه کاهش سرعت شیوع کرونا، نرخ بیکاری کانادا در ماه فوریه با ۱.۲ درصد کاهش در مقایسه با ماه قبل به ۸.۲ درصد رسید. این نرخ بیکاری که کمترین نرخ بیکاری ۱۲ ماه اخیر محسوب می شود پس از آن رقم خورد […]

به نقل از رویترز، با بازگشایی بخش بزرگی از کسب و کارها در نتیجه کاهش سرعت شیوع کرونا، نرخ بیکاری کانادا در ماه فوریه با ۱.۲ درصد کاهش در مقایسه با ماه قبل به ۸.۲ درصد رسید. این نرخ بیکاری که کمترین نرخ بیکاری ۱۲ ماه اخیر محسوب می شود پس از آن رقم خورد که در این ماه شمار افراد بیکار ۴۹ هزار نفر کمتر شد.   طی این مدت برای ۲۵۹ هزار نفر اشتغال زایی صورت گرفت که از این تعداد، ۱۷۱ هزار نفر به صورت تمام وقت و ۸۸ هزار نفر به صورت پاره وقت استخدام شده اند.

طی این مدت نرخ مشارکت در بازار کار به ۶۶.۱ درصد رسیده که ۰.۸ درصد بیشتر از رقم ثبت شده برای ماه قبل بوده است. هم چنین نرخ بیکاری جوانان که شمار افراد فاقد شغل ۲۰ تا ۲۴ سال را اندازه می گیرد با ۱.۵ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به ۱۸.۴ درصد رسیده است.

متوسط نرخ بیکاری کانادا در بازه زمانی ۱۹۶۶ تا ۲۰۲۰ معادل ۷.۸۲ درصد بوده که پایین‌ترین رقم ثبت شده مربوط به ژوئن ۱۹۶۶ با ۲.۹ درصد و بالاترین رقم ثبت شده مربوط به می ۲۰۲۰ با ۱۳.۷ درصد بوده است.

به تفکیک استانی در این ماه بیشترین افزایش اشتغال مربوط به استان های اونتاریو و کبک بوده است که در کبک ۱۱۳ هزار فرصت شغلی و در اونتاریو ۱۰۰ هزار فرصت شغلی ایجاد شده است. در سال ۲۰۲۰ بیشترین اشتغال زایی ماهانه مربوط به ماه ژوئن با اشتغال زایی برای ۹۵۲ هزار نفر و کمترین اشتغال زایی مربوط به ماه آوریل با اشتغال زایی منفی ۱۹۹۳ نفری بوده است.

به طور متوسط در بازه زمانی ۱۹۷۶ تا ۲۰۲۰، اقتصاد کانادا در هر ماه ۱۸ هزار و ۱۰ فرصت شغلی ایجاد کرده است که بالاترین اشتغال زایی ماهانه مربوط به اوریل ۲۰۱۹ با ۱۰۶ هزار و ۵۰۰ مورد و کمترین اشتغال زایی نیز مربوط به ژانویه ۲۰۰۹ با منفی ۱۲۴ هزار و ۸۰۰ فرصت شغلی بوده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*