موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 2597
  • 11 نوامبر 2021 - 21:07
  • 225 بازدید
  • ارسال توسط :
  • منبع : ایسنا
واکنش مقامات آمریکایی به تورم بالای این کشور
واکنش مقامات آمریکایی به تورم بالای این کشور

واکنش مقامات آمریکایی به تورم بالای این کشور

رییس جمهور آمریکا مقابله با تورم بالای فعلی را اولویت خود اعلام کرد. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، رییس جمهور آمریکا در واکنش به رسیدن نرخ تورم این کشور به بالاترین سطح ۳۰ سال اخیر گفت: تورم دارد به قدرت خرید شهروندان ما آسیب می زند اما با یک تورم ساختاری مواجه […]

رییس جمهور آمریکا مقابله با تورم بالای فعلی را اولویت خود اعلام کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، رییس جمهور آمریکا در واکنش به رسیدن نرخ تورم این کشور به بالاترین سطح ۳۰ سال اخیر گفت: تورم دارد به قدرت خرید شهروندان ما آسیب می زند اما با یک تورم ساختاری مواجه نیستیم بلکه این قیمت های انرژی هستند که باعث چنین وضعی شده اند.

وی با بیان اینکه مهار تورم را اولویت اصلی خود می داند گفت: هم با شورای اقتصاددانان ملی و هم با کمیسیون تجاری بانک مرکزی صحبت کردم و از آن ها خواستم جلوی روند افزایشی در این بخش را بگیرند.

تا پایان ماه اکتبر تورم سالانه آمریکا به ۶.۲ درصد رسیده که آخرین بار چنین تورمی در نوامبر ۱۹۹۰ به ثبت رسیده بود. محبوبیت رییس جمهور آمریکا در نتیجه افزایش تورم رو به کاهش است و جمهوری خواهان با استفاده از شرایط ایجاد شده به شدت دولت وی را مورد انتقاد قرار داده اند. لیندسی گراهام- سناتور مشهور جمهوری خواه- این وضع را غیرقابل تحمل توصیف کرده و خواستار بازگشت ترامپ شده است.

طی دوره همه گیری دولت مجبور به چاپ و تزریق پنج تریلیون دلار اعتبار و نقدینگی به بازارهای مالی شد که مهار موج تورمی آن دشوار شده است.

از طرف دیگر اما ژانت یلن- وزیر خزانه داری- که سابقه ریاست بر بانک مرکزی را در دوره اوباما دارد گفته است نرخ تورم به سطوح بالای دهه ۱۹۷۰ برنخواهد گشت و شاهد رسیدن تورم به محدوده دو درصدی در سال ۲۰۲۲ خواهیم بود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*