موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 3073
  • 13 ژانویه 2022 - 21:12
  • 96 بازدید
  • ارسال توسط :
  • منبع : ایسنا
هزینه یک تریلیون دلاری گرانی نیرو برای اروپا
هزینه یک تریلیون دلاری گرانی نیرو برای اروپا

هزینه یک تریلیون دلاری گرانی نیرو برای اروپا

بانک آمریکایی سیتی پیش بینی کرد اروپا امسال تحت تاثیر ابرتورم قیمت گاز طبیعی و برق برای کاربران خانگی و صنعتی، با بزرگترین هزینه نیرو در یک دهه گذشته روبرو می شود. به گزارش ایسنا، این بانک در گزارشی اعلام کرد با در نظر گرفتن قیمتهای آتی، مجموع هزینه اولیه نیرو در اروپا به حدود […]

بانک آمریکایی سیتی پیش بینی کرد اروپا امسال تحت تاثیر ابرتورم قیمت گاز طبیعی و برق برای کاربران خانگی و صنعتی، با بزرگترین هزینه نیرو در یک دهه گذشته روبرو می شود.

به گزارش ایسنا، این بانک در گزارشی اعلام کرد با در نظر گرفتن قیمتهای آتی، مجموع هزینه اولیه نیرو در اروپا به حدود یک تریلیون دلار خواهد رسید. اگرچه موارد قبلی اوج قیمت تحت تاثیر افزایش قیمتهای نفت بودند اما این بار هزینه گرمایش و تامین برق همه چیز از خانه گرفته تا حمل و نقل و کارخانه‌های بزرگ افزایش پیدا کرده است که به کاهش انتشار کربن کمک خواهد کرد.

تحلیلگران سیتی گروپ در یادداشتی نوشتند: این قیمت گاز و برق است که به شکل بازدارنده‌ای گران شده اند. مصرف کنندگان و صنایع در سراسر این منطقه احتمالا باید انتخابهای دشواری درباره مصرف نیروی خود انجام دهند.

اروپا به دلیل افت ذخایر گازی منطقه به پایین‌ترین حد یک دهه اخیر، در بحران انرژی عمیقی فرو رفته است. قیمت پایه گاز در اروپا سال میلادی گذشته بیش از ۲۵۰ درصد افزایش یافت و تنشها میان غرب و روسیه که صادرکننده بزرگ گاز به اروپاست، به اضطراب معامله گران افزوده است. سرعت پایین وزش باد هم تولید انرژی تجدیدپذیر را که انقلاب سبز بر پایه آن نهاده شده، کاهش داده است.

گاز حدود ۲۵ درصد از نیازهای انرژی اروپا را تامین می کند در حالی که سهم گاز در آسیا حدود ۱۰ درصد است. به دلیل اهمیت گاز به عنوان سوخت مورد استفاده در تولید برق، افزایش قیمت گاز باعث بالا رفتن نرخ برق می شود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، با این حال دولتها تلاشها برای حمایت از مصرف کنندگان خانگی در برابر صورتحسابهای بالای برق را مضاعف کرده اند. سوئد روز چهارشنبه یک بسته شش میلیارد کرون (۶۶۴ میلیون دلار) یارانه برق برای مصرف کنندگان را اعلام کرد و به کشورهایی نظیر فرانسه و ایتالیا پیوست که با اعلام تدابیر مشابه، پیش از این به حمایت از مصرف کنندگان آسیب پذیر برخاستند. دولت سوئد اعلام کرد این یارانه مدت سه ماه از دسامبر سال ۲۰۲۱ به بعد را پوشش می دهد و حداکثر مبلغ یارانه برای هر خانوار دو هزار کرون در ماه است. این پول به حدود ۱.۸ میلیون خانوار می رسد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*