موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 1939
  • 05 ژوئن 2021 - 11:00
  • 402 بازدید
  • ارسال توسط :
  • منبع : ایسنا
نرخ بیکاری در آمریکا چقدر است؟
نرخ بیکاری در آمریکا چقدر است؟

نرخ بیکاری در آمریکا چقدر است؟

به نقل از اسوشیتدپرس، طبق انتظارات تحلیل گران بازار کار، نرخ بیکاری بزرگ ترین اقتصاد جهان تا پایان ماه می کاهشی شد و رقم ۵.۸ درصد را ثبت کرد. این نرخ بیکاری که ۰.۳ درصد کمتر از ماه قبل بوده، کمترین نرخ بیکاری این کشور در طول ۱۱ ماه اخیر است. از آوریل پارسال که […]

به نقل از اسوشیتدپرس، طبق انتظارات تحلیل گران بازار کار، نرخ بیکاری بزرگ ترین اقتصاد جهان تا پایان ماه می کاهشی شد و رقم ۵.۸ درصد را ثبت کرد. این نرخ بیکاری که ۰.۳ درصد کمتر از ماه قبل بوده، کمترین نرخ بیکاری این کشور در طول ۱۱ ماه اخیر است. از آوریل پارسال که نرخ بیکاری آمریکا با رسیدن به ۱۴.۸ درصد رکوردشکنی کرد، روند نزولی نرخ بیکاری آمریکا ادامه داشته است.

طی این مدت شمار جمعیت بیکاران با کاهشی محسوس نسبت به ماه قبل به ۹ میلیون و ۳۲۰ هزار نفر افزایش پیدا کرد که ۴۹۶ هزار نفر کمتر از ماه قبل است. با این حال نرخ بیکاری بزرگ ترین اقتصاد جهان هنوز فاصله زیادی با نرخ بیکاری ۳.۵ درصدی ثبت شده در ماه فوریه دارد یعنی پیش از آن که بخش بزرگی از اقتصاد آمریکا بر اثر کرونا به تعطیلی کشیده شود. آمریکا بزرگ ترین کانون درگیر با کرونا در جهان محسوب می شود و بیش از ۶۱۱ هزار نفر از شهروندان این کشور جان خود را بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ از دست داده اند.

به گفته وزارت کار آمریکا، شمار شاغلین تا پایان ماین ماه با افزایش ۴۴۴ هزار نفری به ۱۵۱ میلیون و ۶۲۰ هزار نفر رسیده است. همچنین نرخ مشارکت با افزایش ۰.۲ درصدی نسبت به ماه قبل به ۶۱.۹ درصد رسیده است.

طبق اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های عفونی آمریکا تاکنون نیمی از مردم این کشور به طور کامل واکسینه شده اند.  از آنجا که اقتصاد آمریکا در حال بازگشت به سطوح قبل از بحران است انتظار می رود روند کاهشی نرخ بیکاری و استخدام نیروهای جدید کماکان ادامه داشته باشد.

متوسط نرخ بیکاری آمریکا در بازه زمانی ۱۹۴۸ تا ۲۰۲۰ معادل ۶.۲ درصد بوده که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به آوریل ۲۰۲۰ با ۱۴.۷ درصد و کمترین نرخ ثبت شده نیز مربوط به می ۱۹۵۳ با ۲.۵ درصد بوه است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*