موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 1375
  • 28 مارس 2021 - 10:27
  • 402 بازدید
  • ارسال توسط :
  • منبع : ایسنا
نابودی بیش از ۷۰۰۰ شغل در صنعت نفت کانادا
نابودی بیش از ۷۰۰۰ شغل در صنعت نفت کانادا

نابودی بیش از ۷۰۰۰ شغل در صنعت نفت کانادا

واحد اطلاعات نیروی کار نفت “انجمن ملی ایمنی صنعت نفت و گاز کانادا” اعلام کرد این مشاغل در نتیجه ادغام شرکتها به منظور کاهش بار هزینه‌شان تعدیل خواهند شد. این نهاد انتظار دارد اشتغال مستقیم صنعت نفت کانادا امسال به ۱۶۰ هزار و ۷۰۰ شغل برسد که کمتر از ۱۸۸ هزار و ۸۰۰ شغل در […]

واحد اطلاعات نیروی کار نفت “انجمن ملی ایمنی صنعت نفت و گاز کانادا” اعلام کرد این مشاغل در نتیجه ادغام شرکتها به منظور کاهش بار هزینه‌شان تعدیل خواهند شد. این نهاد انتظار دارد اشتغال مستقیم صنعت نفت کانادا امسال به ۱۶۰ هزار و ۷۰۰ شغل برسد که کمتر از ۱۸۸ هزار و ۸۰۰ شغل در سال ۲۰۱۹ خواهد بود. آمار اشتغال امسال تا سال ۲۰۲۳ به ۱۷۶ هزار نفر افزایش پیدا خواهد کرد.

کارول هاوس، نایب رییس این انجمن گفت: از سال ۲۰۱۴ ما تقریبا ۵۹ هزار شغل معادل حدود ۲۶ درصد از نیروی کارمان را از دست داده ایم.

صنعت نفت کانادا در اوت ۲۰۱۴ پیش از این که بحران قیمت نفت شکل بگیرد، برای ۲۲۹ هزار نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد کرده بود.

سی بی سی در گزارشی به تحلیل صنعت نفت کانادا پرداخت که به آلبرتا متمرکز بود، طبق این تحلیل، قلب نفتی این کشور با چالش دو گانه ای روبروست. از یک سو به دنبال راه‌هایی برای حفظ مشاغل در صنعت نفت است و از سوی دیگر این استان باید راه‌هایی را برای مطابقت با برنامه فدرال در راستای یک آینده انرژی پاک‌تر پیدا کند.

صنعت نفت و گاز آلبرتا از دسامبر ۲۰۱۳ که ۱۷۱ هزار شغل ایجاد کرده بود، مجموعا ۳۶ هزار شغل را تعدیل کرده است و تا فوریه سال ۲۰۲۱، آمار اشتغال به بیش از ۱۳۴ هزار نفر کاهش یافت.

به عنوان مثال لغو پروژه خط لوله نفت “کی استون ایکس ال” توسط جو بایدن، رییس جمهور آمریکا به قیمت ۱۱۰۰ شغل برای صنعت نفت کانادا تمام شد. ادغام شرکت سنووس با هاسکی انرژی تعدیل ۲۱۰۰ نفر دیگر را در آلبرتا به دنبال داشت.

بر اساس گزارش اویل پرایس، آمارها نشان می‌دهد قراردادهای انرژی کانادا در فاصله آغاز سال ۲۰۲۱ تا ۱۸ مارس به ۱۸ میلیارد دلار بالغ شد که بالاترین ارزش مجموع قراردادهای انرژی این کشور در بیش از ۲۵ سال اخیر است. بعلاوه، قراردادهای انرژی کانادایی ۱۶.۲ درصد از قراردادهای جهانی خرید و ادغام در فاصله اول ژانویه تا ۱۸ مارس را تشکیل دادند که بالاترین سهم از سال ۲۰۰۲ بود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*