موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » یادداشت ها و مقالات
  • شناسه : 417
  • 13 ژانویه 2021 - 17:57
  • 492 بازدید
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : ناصرالدین قاضی زاده
مجلس و معیشت مردم
مجلس و معیشت مردم

مجلس و معیشت مردم

ناصرالدین قاضی زادهنزدیک به هشت ماه از تشکیل مجلس یازدهم و فعالیت نمایندگان انقلابی آن، می گذرد. نمایندگان این دوره مجلس ،مهمترین شعار انتخاباتی را حول محور کاهش مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم پی ریزی کرده بودنند. بسیاری از این نمایندگان به موکلان خود وعده داده بودنند که تا پایان سال ۹۹ چشم انداز روشن […]

ناصرالدین قاضی زاده
نزدیک به هشت ماه از تشکیل مجلس یازدهم و فعالیت نمایندگان انقلابی آن، می گذرد. نمایندگان این دوره مجلس ،مهمترین شعار انتخاباتی را حول محور کاهش مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم پی ریزی کرده بودنند. بسیاری از این نمایندگان به موکلان خود وعده داده بودنند که تا پایان سال ۹۹ چشم انداز روشن تری را در شاخص های اقتصادی و معیشتی رقم خواهند زد !
اما هرچه به پایان سال ۹۹ نزدیک تر می شویم ،نه تنها شرایط روزمره مردم بهتر نشده است،بلکه در روندی تعجب برانگیز، انرژی اصلی نمایندگان به جای آنکه برای حل دغدغه های مردم ایران هزینه شود، صرف چالش های منطقه ایی و مسائل جهان میشود!
نگاهی به فهرست وعده های سریالی نمایندگان مجلس وسفرهای استانی ریاست مجلس بیانگر آنست ، هیچ راهبردی و یا بستر تقنینی در دستور کار این مجلس وجود ندارد و هر روز شعار های آنان بیشتر از گذشته رنگ می بازد.
در این مدت نمایندگان مجلس ۲ بحران مهم شش ماهه اخیر کشور یعنی افزایش بی سابقه قیمت ماشین و سقوط ارزش بورس را در دستور کار قرار دادند. ریاست مجلس و کمیسون اقتصادی در ارتباط با بورس دو راه حل کوتاه مدت وبلند مدت را عملیاتی کردند و همراه دولت و وزیر اقتصاد، به مردم وعده دادند که به زودی روند افزایش سرمایه مردم را در بورس شاهد خواهیم بود. جناب قالیباف در شهریور امسال جلسه های متعددی را برای حل بحران بورس ترتیب داد و فرهاد دژ پسند وزیر اقتصاد را به بهارستان کشاند و در مصاحبه مطبوعاتی خود اعلام کرد که از سرمایه خرد مردم حراست خواهد شد. اما با گذشت چهار ماه از آن تاریخ ، پرونده بورس هم مانند دیگر پرونده وعده داده شده به شکست انجامید و مجلس انقلابی به جای پاسخگویی و کوشش برای حل مسئله به طفره رفتن متوسل میشود.
از یاد نبریم ماه های اول مجلس یازدهم هنوز دوران ماه عسل این مجلس می باشد و هنوز شکاف های سیاسی در ترکیب جریان اصول گرایی برجسته نشده است و مهمتر آنکه آقای قالیباف برای انکه پایگاه مردمی خود را برای حضور احتمالی به کرسی پاستور از دست ندهد ، حاضر نیست که با جریان پایداری وارد چالش شود.
با این همه اما و اگر های احتمالی ، یک موضوع قطعی است که جهت گیری کلان نمایندگان کنونی مجلس ، با منافع خرد وکلان مردم ایران هم سویی ندارد و این نمایندگان بیشتر از آنکه حقوق موکلان خود را نمایندگی کنند ، برای نمایندگی تام وتمام منفعت شخصی خود، همت می گمارند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*