موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 3243
  • 02 مارس 2022 - 21:16
  • 173 بازدید
  • ارسال توسط :
  • منبع : ایسنا
قیمت نفت برنت از مرز ۱۱۰ دلار گذشت
قیمت نفت برنت از مرز ۱۱۰ دلار گذشت

قیمت نفت برنت از مرز ۱۱۰ دلار گذشت

نفت خام در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی با افزایش نگرانیها نسبت به اختلالات عرضه پس از تحریمهای سنگین علیه بانکهای روسیه و تشدید جنگ در اوکراین، رکورد قیمت جدیدی را شکست. به گزارش ایسنا، بهای معاملات نفت برنت پنج دلار و ۳۰ سنت معادل پنج درصد افزایش یافت و به ۱۱۰ دلار و ۲۳ […]

نفت خام در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی با افزایش نگرانیها نسبت به اختلالات عرضه پس از تحریمهای سنگین علیه بانکهای روسیه و تشدید جنگ در اوکراین، رکورد قیمت جدیدی را شکست.

به گزارش ایسنا، بهای معاملات نفت برنت پنج دلار و ۳۰ سنت معادل پنج درصد افزایش یافت و به ۱۱۰ دلار و ۲۳ سنت در هر بشکه رسید که بالاترین قیمت از ژوییه سال ۲۰۱۴ بود.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با پنج دلار و دو سنت معادل ۴.۸ درصد افزایش، به ۱۰۸ دلار و ۴۱ سنت در هر بشکه رسید.

جاستین اسمیرک، اقتصاددان شرکت وست پک گفت: اختلالات تجاری توجه افراد را جلب کرده اند. مسائل پیرامون فاینانس و بیمه روی صادرات از دریای سیاه تاثیر گذاشته و شوک عرضه را ایجاد کرده است.

صادرات نفت روسیه معادل حدود هشت درصد از عرضه جهانی است.

شرکت آمریکایی اکسون موبیل روز سه شنبه اعلام کرد در نتیجه حمله نظامی مسکو به اوکراین، از فعالیتهای نفت و گاز روسیه خارج می شود. این شرکت با این تصمیم از کنترل تاسیسات تولید بزرگ جزیره ساخالین در خاور دور روسیه خارج می شود.

دولتهای غربی صادرات انرژی روسیه را مستقیما هدف تحریم قرار نداده اند اما معامله گران آمریکایی در نیویورک و خلیج آمریکا از خرید نفت روسیه اجتناب می کنند. یک معامله گر بندر نیویورک به رویترز گفت: هیچ کس به بشکه های روسی نزدیک نمی شود. ممکن است در حال حاضر محموله هایی روی آب باشند اما آنها پیش از حمله روسیه خریداری شده اند و محموله های زیادی پس از آن وجود نخواهد داشت.

شرکت هندی بهارات پترولیوم نگران آن است که تحریمهای غربی علیه روسیه مانع تحویل نفت اورال شود و از هم اکنون به دنبال خرید نفت بیشتری از تولیدکنندگان خاورمیانه برای آوریل است.

منابع بازرگانی گفتند: عربستان سعودی ممکن است قیمت فروش نفت برای آسیا در آوریل را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. با محدود شدن عرضه به دلیل مسائل فاینانس و حمل که ناشی از تحریمها علیه روسیه است، قیمت همه گریدهای نفتی به رکورد بالایی صعود کرده است.

برداشت هماهنگ ۶۰ میلیون بشکه از ذخایر نفت استراتژیک کشورهای عضو آژانس بین المللی انرژی که روز سه شنبه با آن موافقت شد، رشد قیمتها را محدود کرده است.

طبق اعلام آژانس بین المللی انرژی، ذخایر نفت تجاری در پایینترین سطح از سال ۲۰۱۴ قرار دارند.

بر اساس گزارش رویترز، همزمان با این تحولات، وزیران اوپک و متحدانش روز جاری دیدار می کنند و انتظار می رود به افزایش تدریجی تولید ماهانه به میزان ۴۰۰ هزار بشکه در روز پایبند بمانند.

طبق گزارش موسسه امریکن پترولیوم، ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به ۲۵ فوریه، به میزان ۶.۱ میلیون بشکه کاهش یافت که منعکس کننده عرضه محدود است. آمار رسمی ذخایر بعدازظهر روز جاری از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا منتشر می شود. تحلیلگران در نظرسنجی رویترز پیش بینی کردند ذخایر نفت آمریکا هفته گذشته ۲.۷ میلیون بشکه رشد کرده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*