موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 2572
  • 10 نوامبر 2021 - 20:53
  • 84 بازدید
  • ارسال توسط :
  • منبع : ایسنا
غول صنعتی آمریکا به آخر خط رسید
غول صنعتی آمریکا به آخر خط رسید

غول صنعتی آمریکا به آخر خط رسید

شرکت جنرال الکتریک که زمانی ارزشمندترین شرکت جهان بود، در یک انحلال مبهوت کننده به سه شرکت جداگانه تجزیه خواهد شد. به گزارش ایسنا، این تجزیه به عمر ۱۲۹ ساله غول صنعتی که زمانی ارزشمندترین شرکت آمریکا و نماد جهانی قدرت تجاری آمریکا بود، پایان می دهد. جنرال الکتریک اعلام کرد کسب و کار مراقبت […]

شرکت جنرال الکتریک که زمانی ارزشمندترین شرکت جهان بود، در یک انحلال مبهوت کننده به سه شرکت جداگانه تجزیه خواهد شد.

به گزارش ایسنا، این تجزیه به عمر ۱۲۹ ساله غول صنعتی که زمانی ارزشمندترین شرکت آمریکا و نماد جهانی قدرت تجاری آمریکا بود، پایان می دهد.

جنرال الکتریک اعلام کرد کسب و کار مراقبت سلامتی این شرکت در اوایل سال ۲۰۲۳ جدا خواهد شد و واحدهای انرژی تجدیدپذیر، نیروی سوخت فسیلی و دیجیتالی به یک شرکت متمرکز به انرژی تبدیل شده و یک سال بعد جدا می شوند. باقی مانده شرکت شامل هواپیمایی جنرال الکتریک خواهد بود.

یک سخنگوی جنرال الکتریک گفت: درباره نامها و برندهای واحدهای جدا شده بعدا تصمیم گیری خواهد شد.

این متهورانه ترین اقدامی است که در دوران مدیریت لری کالپ انجام می گیرد تا کسب و کار این شرکت را ساده تر کند. وی که در سال ۲۰۱۸ ریاست جنرال الکتریک را به دست گرفت: به کاهش بدهی و بهبود جریان نقدی با یکپارچه کردن فعالیتها، کاهش هزینه های کارکنان و جمع آوری سریعتر پول از مشتریان متمرکز شد. این اقدامات به بهبود ترازنامه جنرال الکتریک منتهی شد و این شرکت را در مسیر کاهش بدهی به میزان بیش از ۷۵ میلیارد دلار تا پایان سال ۲۰۲۱ قرار داد. این شرکت اکنون انتظار دارد در سال ۲۰۲۳ بیش از هفت میلیارد دلار جریان نقدی تولید کند و قصد دارد سهام خود در بیکر هیوز، آئرکپ و واحد سلامتی را بفروشد تا بدهی خود را تا آن زمان به کمتر از ۳۵ میلیارد دلار کاهش دهد.

لری کالپ، مدیرعامل جنرال الکتریک در مصاحبه ای گفت: آنچه که انجام می دهیم ایجاد سه پیشروی جهانی در حوزه های مراقبت سلامتی، هواپیمایی و انرژی با گرید سرمایه گذاری برجسته است.

ارزش سهام جنرال الکتریک در معاملات بازار نیویورک ۵.۷ درصد صعود کرد و پیشتر ۷.۱ درصد افزایش داشت که بیشترین میزان افزایش در اواسط معاملات از ۲۷ ماه مه بود. این شرکت اعلام کرد هزینه دو میلیارد دلار را بابت هزینه های جدایی، انتقال و عملیاتی مربوط به این برنامه بعلاوه هزینه مالیاتی کمتر از ۵۰۰ میلیون دلار را پیش بینی می کند.

بر اساس گزارش رویترز، جنرال الکتریک ۲۰ سال بزرگترین شرکت جهان با سرمایه بازار ۴۰۱ میلیارد دلار بود. در حالی که پنج سال پیش این شرکت تنها توانسته بود در میان ۱۰ شرکت بزرگ باشد و تا روز دوشنبه دهها شرکت با سرمایه بازار بزرگتر از جنرال الکتریک در شاخص اس اند پی ۵۰۰ حضور داشتند. درآمد این شرکت در سال ۲۰۲۰ حدود ۷۹.۶۲ میلیارد دلار بود که اختلاف فاحشی با درآمد بیش از ۱۸۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۰۸ داشت.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*