موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 538
  • 20 ژانویه 2021 - 8:40
  • 476 بازدید
  • ارسال توسط :
  • منبع : ایسنا
شرکت‌های ترک در اولویت بازسازی جمهوری آذربایجان
شرکت‌های ترک در اولویت بازسازی جمهوری آذربایجان

شرکت‌های ترک در اولویت بازسازی جمهوری آذربایجان

به نقل از دیلی صباح، شرکت های ترک فعال در حوزه عمرانی و ساختمانی در اولویت پروژه های بازسازی جمهوری آذربایجان خواهند بود و در برگزاری مناقصه های عمرانی این کشور در اولویت قرار خواهند گرفت. پس از خاتمه جنگ در منطقه قره باغ، باکو یک برنامه بازسازی سریع را به راه انداخته است و […]

به نقل از دیلی صباح، شرکت های ترک فعال در حوزه عمرانی و ساختمانی در اولویت پروژه های بازسازی جمهوری آذربایجان خواهند بود و در برگزاری مناقصه های عمرانی این کشور در اولویت قرار خواهند گرفت. پس از خاتمه جنگ در منطقه قره باغ، باکو یک برنامه بازسازی سریع را به راه انداخته است و دولت تلاش دارد تا جریان زندگی را در مناطق جنگ زده احیا کند. 

دولت آذربایجان تسهیلات جدیدی را برای سرمایه گذاران خارجی در این مناطق در نظر خواهد گرفت و تلاش شده است تا با رفع حداکثری موانع اداری، پروژه های عمرانی با حداکثر سرعت شروع و اجرا شوند. فیروز مصطفایف- مدیر امور ساخت و ساز، برنامه ریزی شهری و آب و برق در کابینه آذربایجان، ترکیه را مدلی مثال زدنی در زمینه ساخت و ساز دانسته و افزوده است کشورش ترجیح می دهد از مدل عمرانی ترکیه در بازسازی ها استفاده کند. 

از سال ۱۹۷۲ تاکنون شرکت های ترک بیش از ۱۰ هزار پروژه عمرانی به ارزش ۴۰۰ میلیارد دلار را در ۱۲۷ کشور اجرا کرده اند. 

به گفته مصطفایف، در سیستم قدیمی مناقصه ها، قیمت پایه برای شرکت های خارجی متفاوت از شرکت های داخلی بود که باعث ایجاد دشواری هایی برای سرمایه گذاران خارجی می شد. در سیستم جدید با رفع موانع اداری تلاش شده است شرکت های خارجی بتوانند راحت تر در مناقصه ها شرکت کنند. با توجه به سابقه همکاری های مشترک شرکت های ترک و آذری با یکدیگر، قرار است احداث جاده جدید بین فوزلی و شوشا به طور مشترک توسط دو کشور اجرا شود. شرکت های ترک تاکنون ۱۶ میلیارد دلار پروژه عمرانی در جمهوری آذربایجان اجرا کرده اند و با توجه به مزیت های رقابتی، شراکت به نفع هر دو کشور خواهد بود. 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*