موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 2594
  • 11 نوامبر 2021 - 21:05
  • 128 بازدید
  • ارسال توسط :
  • منبع : ایسنا
ریزش سنگین قیمت نفت متوقف شد
ریزش سنگین قیمت نفت متوقف شد

ریزش سنگین قیمت نفت متوقف شد

  قیمت نفت پس از ریزش سنگینی که روز گذشته تحت تاثیر نگرانیها نسبت به افزایش هزینه های انرژی و احتمال برداشت دولت آمریکا از ذخایر استراتژیک داشت، در معاملات روز پنجشنبه افزایش ملایمی پیدا کرد. به گزارش ایسنا، پس از این که روز چهارشنبه انتشار آمار شاخص قیمت مصرفی نشان داد تورم آمریکا در […]

 

قیمت نفت پس از ریزش سنگینی که روز گذشته تحت تاثیر نگرانیها نسبت به افزایش هزینه های انرژی و احتمال برداشت دولت آمریکا از ذخایر استراتژیک داشت، در معاملات روز پنجشنبه افزایش ملایمی پیدا کرد.

به گزارش ایسنا، پس از این که روز چهارشنبه انتشار آمار شاخص قیمت مصرفی نشان داد تورم آمریکا در ماه میلادی گذشته با سریعترین نرخ در ۳۰ سال گذشته رشد کرده و ارزش دلار بالا رفت و همچنین با انتشار آمار رسمی که از افزایش ذخایر نفت آمریکا در هفته گذشته حکایت داشت، بهای معاملات نفت برنت ۲.۵ درصد و وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۳.۳ درصد سقوط کرده بود.

بهای معاملات نفت برنت در معاملات روز جاری ۳۱ سنت معادل ۰.۴ درصد افزایش یافت و به ۸۲ دلار و ۹۵ سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۲۹ سنت معادل ۰.۴ درصد افزایش یافت و به ۸۱ دلار و ۶۳ سنت در هر بشکه رسید.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد شرکت OANDA گفت: در شرایطی که تورم افسارگسیخته در آمریکا فشارها بر دولت بایدن برای برداشت از ذخایر نفت استراتژیک را افزایش داده است، قیمتهای نفت تلاش می کنند پس از ریزش روز گذشته، تحکیم شوند. معامله گران انرژی می دانند که برداشت از ذخایر نفت استراتژیک باعث افت موقتی قیمتها می شوند و کمک چندانی برای مصرف کنندگان آمریکایی فراهم نمی کند.

آمار تورم مصرفی که روز چهارشنبه منتشر شد، نشان داد قیمتهای آمریکا بر مبنای سالانه ۶.۲ درصد در اکتبر رشد کرده است. دلار با انتظارات برای اقدام کاخ سفید و بانک مرکزی آمریکا برای مقابله با رشد قیمتها که به نرخهای بهره بالاتر و سیاست پولی انقباضی منتهی می شود، صعود کرد و معاملات نفت را که به دلار قیمت گذاری می شوند، گرانتر کرد.

جو بایدن، رییس جمهور آمریکا از شورای اقتصادی ملی خواست برای کاهش هزینه های انرژی کار کند و کمیسیون تجارت فدرال برای مقابله با دستکاری بازار در بخش انرژی اقدام کند تا روند تورم معکوس شود.

برخی از اقدامات برای پایین آوردن هزینه های انرژی ممکن است شامل برداشت از ذخایر نفت استراتژیک آمریکا باشد.

بر اساس گزارش رویترز، اداره اطلاعات انرژی آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد ذخایر نفت در هفته منتهی به پنجم نوامبر یک میلیون بشکه افزایش پیدا کرده است؛ در حالی که تحلیلگران رشد این ذخایر به میزان ۲.۱ میلیون بشکه را پیش بینی کرده بودند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*