موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 2923
  • 15 دسامبر 2021 - 20:46
  • 83 بازدید
  • ارسال توسط :
  • منبع : ایسنا
رکورد جدید قیمت‌های تولیدکننده در ایالات‌متحده
رکورد جدید قیمت‌های تولیدکننده در ایالات‌متحده

رکورد جدید قیمت‌های تولیدکننده در ایالات‌متحده

قیمت‌های تولیدکننده طی ۱۲ماه گذشته، در ماه نوامبر ۹.۶ درصد افزایش یافت که بیشترین افزایش در رکوردها مربوط به سال ۲۰۱۰ است. به گزارش ایسنا به نقل از الجزیره، داده‌های دولتی نشان داد که تورم در ایالات‌متحده همچنان با سرعت سرسام‌آوری شتاب می‌گیرد و قیمت‌های عمده فروشی در ماه نوامبر بیشترین جهش سالانه خود را […]

قیمت‌های تولیدکننده طی ۱۲ماه گذشته، در ماه نوامبر ۹.۶ درصد افزایش یافت که بیشترین افزایش در رکوردها مربوط به سال ۲۰۱۰ است.

به گزارش ایسنا به نقل از الجزیره، داده‌های دولتی نشان داد که تورم در ایالات‌متحده همچنان با سرعت سرسام‌آوری شتاب می‌گیرد و قیمت‌های عمده فروشی در ماه نوامبر بیشترین جهش سالانه خود را ثبت کردند.

اداره آمار کار اعلام کرد: شاخص قیمت تولیدکننده که مشاغل برای کالاها و خدمات نهایی خود دریافت می‌کنند، در نوامبر نسبت به ماه قبل ۰.۸ درصد افزایش یافته است.

شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) به استثنای غذا و انرژی (قیمت تولیدکننده هسته) در ماه نوامبر نسبت به اکتبر ۰.۷ درصد افزایش یافت که شدیدترین جهش ماهانه از جولای تاکنون است. PPI در ۱۲ ماه گذشته، ۶.۹ درصد افزایش یافت که بیشترین افزایش در رکوردهای مربوط به اگوست ۲۰۱۴ بود.

قیمت کالاهای تقاضای کل در ماه نوامبر ۱.۲ درصد (کمی کندتر از افزایش ۱.۳ درصدی اکتبر) افزایش یافت، در حالی که قیمت خدمات تقاضای کل پس از افزایش ۰.۲ درصدی در اکتبر ۰.۷ درصد در ماه گذشته افزایش یافت.

امسال کسب‌وکارها به دلیل تنگناهای زنجیره تامین و کمبود مواد خام و کارگران شاهد افزایش سرسام‌آور هزینه‌های خود بوده‌اند و بخشی از این هزینه‌ها در قالب قیمت‌های بالاتر به مصرف‌کنندگان منتقل می‌شود.

فدرال رزرو بازگشت آمریکایی‌ها به کار را به جای مهار تورم در اولویت قرار داده و معتقد است که فشارهای قیمتی نتیجه اختلالات همه‌گیری است و در نهایت در سال آینده کاهش خواهد یافت.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو اعلام کرد: فدرال رزرو اولویت‌های خود در حمایت از بازار کار را دور می‌کند و به سمت مهار فشارهای قیمتی باز می‌گردد.

پاول در اوایل این ماه به قانون‌گذاران ایالات‌متحده گفت: فدرال رزرو می‌تواند روند کاهش خرید اوراق قرضه را که به پایین نگه‌داشتن هزینه‌های استقراض بلندمدت کمک کرده است، تسریع بخشد و کاهش سریع‌تر می‌تواند زمینه را برای افزایش نرخ بهره کاهش‌دهنده تورم زودتر از حد انتظار آماده کند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*