موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 2774
  • 29 نوامبر 2021 - 21:43
  • 76 بازدید
  • ارسال توسط :
  • منبع : ایسنا
روسیه: نیازی به اقدام فوری در بازار نفت نیست
روسیه: نیازی به اقدام فوری در بازار نفت نیست

روسیه: نیازی به اقدام فوری در بازار نفت نیست

معاون نخست وزیر روسیه در واکنش به شناسایی واریانت جدید ویروس کرونا، اعلام کرد کشورش نیازی به اقدامات فوری در بازار نفت نمی بیند. به گزارش ایسنا، خبرگزاری تاس به نقل از الکساندر نواک نوشت: متحدان روسیه در اوپک پلاس برای مذاکره مجدد درباره توافق افزایش تولید در واکنش به شیوع واریانت اومیکرون درخواستی نکرده […]

معاون نخست وزیر روسیه در واکنش به شناسایی واریانت جدید ویروس کرونا، اعلام کرد کشورش نیازی به اقدامات فوری در بازار نفت نمی بیند.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری تاس به نقل از الکساندر نواک نوشت: متحدان روسیه در اوپک پلاس برای مذاکره مجدد درباره توافق افزایش تولید در واکنش به شیوع واریانت اومیکرون درخواستی نکرده اند.

قیمت نفت روز دوشنبه تحت تاثیر تقاضای سرمایه گذاران برای خرید ارزان و گمانه زنی‌ها درباره احتمال توقف افزایش تولید برنامه ریزی شده اوپک پلاس، پس از ریزش سنگینی که روز جمعه داشت، اندکی  بهبود پیدا کرد و افزایش یافت.

حاشیه سود پالایشگاههای نفت آسیا در پی نگرانیها نسبت به آسیب دیدن تقاضا از شیوع واریانت جدید ویروس کرونا به پایین‌ترین حد در پنج ماه گذشته نزول کرده است.

دولتهای سراسر جهان در تعطیلات پایان هفته گذشته برای جلوگیری از شیوع اومیکرون، محدودیتهای سفر برای مسافران از آفریقای جنوبی وضع کردند. دانشمندان در تلاش برای بررسی این هستند که آیا اومیکرون مسری‌تر بوده یا عوارض شدیدتری نسبت به واریانتهای فعلی دارد.

حاشیه سود پالایشگاههای نفت آسیا و اروپا در هفته‌های اخیر از وضع محدودیتهای جدید کرونایی در کشورهای اروپایی متعدد برای مهار موج جدید شیوع کووید ۱۹ آسیب دیده بود.

بر اساس گزارش رویترز، این ریسکها روند احیای اقتصاد جهانی و تقاضا برای نفت را تضعیف می کند. آژانس بین المللی انرژی پیش بینی کرده بود تقاضای جهانی برای نفت به میزان ۵.۵ میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۲۱ رشد کرده و به ۹۶.۳ میلیون بشکه در روز می رسد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*