موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 1332
  • 23 مارس 2021 - 10:29
  • 438 بازدید
  • ارسال توسط :
  • منبع : ایسنا
روسیه آماده خروج از سوئیفت
روسیه آماده خروج از سوئیفت

روسیه آماده خروج از سوئیفت

به نقل از راشاتودی، دیمیتری پسکوف – مشاور مطبوعاتی رییس جمهور روسیه – با بیان اینکه با توجه به افزایش تحریم های آمریکا علیه روسیه، احتمال وادار شدن روسیه به خروج از سامانه سوئیفت وجود دارد، افزود: نمی توانیم هیچ خطری را نادیده بگیریم. پسکوف در پاسخ به سوالی مبنی بر احتمال قطع دسترسی روسیه […]

به نقل از راشاتودی، دیمیتری پسکوف – مشاور مطبوعاتی رییس جمهور روسیه – با بیان اینکه با توجه به افزایش تحریم های آمریکا علیه روسیه، احتمال وادار شدن روسیه به خروج از سامانه سوئیفت وجود دارد، افزود: نمی توانیم هیچ خطری را نادیده بگیریم.

پسکوف در پاسخ به سوالی مبنی بر احتمال قطع دسترسی روسیه به سامانه سوئیفت گفت: این اقدامات غیرمنطقی و غیر قابل پیش بینی هستند و در نتیجه شرایط ما را واداشته است تا همواره در حال آماده باش باشیم.

در سال های اخیر واشنگتن بارها روسیه را به تحریم در دسترسی به سوئیفت و نظام بانکی بین المللی تهدید کرده و این مساله مسکو را وادار به توسعه نسخه های بومی مشابه سوئیفت ساخته است. روسیه همچنین در حال همکاری با چین و ایران است تا مبادلات بانکی مربوط به این دو کشور را با استفاده از سیستم های بومی انجام دهد.

سوئیفت یک شبکه مالی جهانی مستقر در بلژیک است و در حال حاضر بیش از ۱۱ هزار مؤسسه و نهاد مالی در بیش از ۲۰۰ کشور جهان از سیستم سوئیفت برای تراکنش‌های بین‌المللی خود استفاده می‌کنند.

گرچه این سیستم در حال حاضر بیشترین نقش را در پرداخت‌های فرامرزی دارد، اما با این حال وابستگی شدید سوئیفت به دلار و نظام مالی آمریکا چیزی نیست که بر کسی پوشیده باشد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*