موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 2284
  • 10 آگوست 2021 - 20:09
  • 292 بازدید
  • ارسال توسط :
  • منبع : ایسنا
رشد ۲۰ درصدی درآمد صادرات نفت شش ماهه روسیه
رشد ۲۰ درصدی درآمد صادرات نفت شش ماهه روسیه

رشد ۲۰ درصدی درآمد صادرات نفت شش ماهه روسیه

درآمد فروش نفت روسیه در شش ماه نخست سال میلادی جاری در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۲۰ به میزان ۲۱.۵ درصد رشد کرد. به گزارش ایسنا، اطلاعات سرویس گمرک فدرال روسیه نشان داد ارزش صادرات نفت روسیه در این مدت ۴۷.۶۳ میلیارد دلار بود. با این حال حجم صادرات نفت روسیه به ۸۸.۲ میلیون […]

درآمد فروش نفت روسیه در شش ماه نخست سال میلادی جاری در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۲۰ به میزان ۲۱.۵ درصد رشد کرد.

به گزارش ایسنا، اطلاعات سرویس گمرک فدرال روسیه نشان داد ارزش صادرات نفت روسیه در این مدت ۴۷.۶۳ میلیارد دلار بود. با این حال حجم صادرات نفت روسیه به ۸۸.۲ میلیون تن بالغ شد که حدود ۱۲ درصد کاهش داشت. این کاهش به دلیل پایبندی روسیه به توافق محدودیت عرضه با اوپک بوده است. تحت توافق اوپک پلاس، روسیه اجازه دارد تولید نفت خود را ۱۱۶ هزار بشکه در روز از ماه مه تا ژوییه افزایش دهد. این گروه ماه گذشته با افزایش تولید ماهانه گروهی به میزان ۴۰۰ هزار بشکه در روز از اوت تا دسامبر موافقت کرد. به این ترتیب به گفته الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه، این کشور اجازه دارد از اوت تولیدش را هر ماه ۱۰۰ هزار بشکه در روز افزایش دهد.

صادرات نفت روسیه در ژوئن ۱۱.۵ درصد در مقایسه با ماه پیش از آن رشد کرد و به ۲۲.۶۵ میلیون تن رسید و از نظر پولی، ارزش صادرات ماه به ماه ۲۲.۹ درصد رشد کرد و به ۱۰.۹ میلیارد دلار رسید.

بر اساس گزارش شبکه آر تی، درآمد صادرات گاز طبیعی مایع (LNG)  روسیه از ژانویه تا ژوئن امسال ۱۵.۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافت و به ۳.۳۰۱ میلیارد دلار رسید. در این بین، حجم فیزیکی LNG صادر شده در مدت مذکور ۷.۳ درصد رشد کرد و به ۳۵.۳ میلیون متر مکعب رسید.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*