موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 743
  • 13 فوریه 2021 - 8:36
  • 493 بازدید
  • ارسال توسط :
  • منبع : ایسنا
رشد اقتصادی اروپا کمتر از پیش بینی قبلی خواهد بود
رشد اقتصادی اروپا کمتر از پیش بینی قبلی خواهد بود

رشد اقتصادی اروپا کمتر از پیش بینی قبلی خواهد بود

به نقل از خبرگزاری فرانسه، با توجه به باقی ماندن شرایط کرونایی و وادار شدن دولت های اروپایی به اعمال محدودیت های جدید، اتحادیه اروپا برآورد خود از رشد کشورهای عضو اتحادیه را در سال ۲۰۲۱ کاهش داد. طبق گزارش جدید کمیسیون اروپا، متوسط رشد اقتصادی ۱۹ کشور عضو منطقه یورو ۳.۸ درصد خواهد بود که […]

به نقل از خبرگزاری فرانسه، با توجه به باقی ماندن شرایط کرونایی و وادار شدن دولت های اروپایی به اعمال محدودیت های جدید، اتحادیه اروپا برآورد خود از رشد کشورهای عضو اتحادیه را در سال ۲۰۲۱ کاهش داد. طبق گزارش جدید کمیسیون اروپا، متوسط رشد اقتصادی ۱۹ کشور عضو منطقه یورو ۳.۸ درصد خواهد بود که نسبت به برآورد قبلی ۰.۸ درصد بیشتر است اما رشد اقتصادی اتحادیه اروپا به جای ۳.۹ درصد قبلی، ۳.۷ درصد پیش بینی شده است.

اتحادیه اروپا انتظار دارد تا سال ۲۰۲۲ سطح اقتصاد این اتحادیه به زمان قبل از کرونا باز گردد اما روند احیای اقتصاد در برخی از کشورها طولانی تر خواهد بود. پاولو جنتیلونی- کمیسر اقتصادی اتحادیه اروپا گفت: ما هنوز دردهای اقتصادی همه گیری را با خود همراه داریم و پیامدهای اجتماعی و اقتصادی کرونا کاملا آشکار هستند. هنوز به پایان کار نرسیده ایم اما به فرجام کار امیدوارم.

به گفته کمیسیون اروپا شرایط کرونا روز به روز در حال تغییر است و به همین دلیل هم پیش بینی دقیق اقتصادی ممکن نیست. این پیش بینی با این فرضیه بنا شده که محدودیت ها تا ماه مارس ادامه پیدا خواهد کرد.

در بین کشورهای مختلف، رشد اقتصادی آلمان ۳.۲ درصد و فرانسه ۳.۱ درصد پیش بینی شده است. ایتالیا که باز هم با بحران سیاسی درگیر شده است احتمالا به رشد ۳.۴ درصدی دست خواهد یافت. بانک مرکزی اروپا تاکنون ۷۵۰ میلیارد یورو ( بیش از ۹۰۰ میلیارد دلار) نقدینگی به بازارها تزریق کرده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*