موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 1973
  • 08 ژوئن 2021 - 19:59
  • 349 بازدید
  • ارسال توسط :
  • منبع : ایسنا
ذخایر نفت سریعتر کاهش پیدا می‌کند
ذخایر نفت سریعتر کاهش پیدا می‌کند

ذخایر نفت سریعتر کاهش پیدا می‌کند

محمد بارکیندو در اظهارات آنلاین در کنفرانس نفت بین المللی نیجریه گفت: ذخایر نفت در کشورهای توسعه یافته به میزان ۶.۹ میلیون بشکه در آوریل کاهش پیدا کرد و ۱۶۰ میلیون بشکه در روز کمتر از مدت مشابه سال گذشته است. ما انتظار داریم سطح ذخایر در ماههای آینده به میزان بیشتری کاهش پیدا کند. […]

محمد بارکیندو در اظهارات آنلاین در کنفرانس نفت بین المللی نیجریه گفت: ذخایر نفت در کشورهای توسعه یافته به میزان ۶.۹ میلیون بشکه در آوریل کاهش پیدا کرد و ۱۶۰ میلیون بشکه در روز کمتر از مدت مشابه سال گذشته است. ما انتظار داریم سطح ذخایر در ماههای آینده به میزان بیشتری کاهش پیدا کند.

اوپک و متحدانش در قالب گروه اوپک پلاس در آوریل تصمیم گرفتند در فاصله مه تا ژوییه ۲.۱ میلیون بشکه در روز به میزان عرضه خود اضافه کنند. این تولیدکنندگان در نشست هفته گذشته خود تصمیم مذکور را تایید کردند که افزایش قیمتهای نفت را به دنبال داشت.

بارکیندو گفت: بازار به تصمیمی که گرفتیم و شامل تنظیم سطح تولید از ماه مه امسال بود، واکنش مثبتی نشان می دهد.

اگرچه دبیرکل اوپک اذعان کرد برنامه واکسیناسیون و برنامه های محرک مالی عظیم، به دورنمای مثبت بازار نفت کمک کرده است اما خاطر نشان کرد موانع موجود بر سر راه واکسیناسیون جهانی و ادامه شیوع کووید ۱۹ همچنان ریسکهایی برای تقاضا برای نفت به شمار می روند.

بارکیندو گفت: نرخ پایبندی تولیدکنندگان اوپک پلاس به محدودیت عرضه در آوریل ۱۱۴ درصد بود.

این گروه در ماه مه سال ۲۰۲۰ کاهش تولید به میزان ۹.۷ میلیون بشکه در روز را به اجرا گذاشت و محدودیت عرضه اش تا ژوییه به ۵.۸ میلیون بشکه در روز می رسد.

بر اساس گزارش رویترز، دبیرکل اوپک در یک پنل گفت و گو در این کنفرانس گفت: اگرچه اوپک منکر تغییرات اقلیمی نمی شود اما اقتصاد جهانی همچنان به نفت نیاز دارد. ما همه اعضای خود را به ادامه سرمایه گذاری در تجدیدپذیرها تشویق می کنیم اما همچنان به تامین تقاضا برای هیدروکربنها ادامه می دهیم.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*