موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 3351
  • 17 مارس 2022 - 19:56
  • 17 بازدید
  • ارسال توسط :
  • منبع : ایسنا
ثبات در بازار طلای جهانی
ثبات در بازار طلای جهانی

ثبات در بازار طلای جهانی

بهای طلا امروز پنج‌شنبه ۱۷ مارس بعد از کاهش نزدیک به پایین‌ترین سطح سه هفته‌ای و پس از اینکه افزایش نرخ بهره فدرال رزرو ایالات‌متحده باعث افزایش بازدهی خزانه‌داری شد و مذاکرات صلح روسیه و اوکراین نیز جذابیت شمش را محدود کرد، ثابت بود. به گزارش ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با […]

بهای طلا امروز پنج‌شنبه ۱۷ مارس بعد از کاهش نزدیک به پایین‌ترین سطح سه هفته‌ای و پس از اینکه افزایش نرخ بهره فدرال رزرو ایالات‌متحده باعث افزایش بازدهی خزانه‌داری شد و مذاکرات صلح روسیه و اوکراین نیز جذابیت شمش را محدود کرد، ثابت بود.

به گزارش ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با افزایش ۹.۴۰ درصدی همراه بود و به ۱۹۳۶ دلار و ۶۰ سنت رسید و در روز گذشته، بهای هر اونس طلا به ۱۹۱۷ دلار و ۸۰ سنت رسید.

در بازار معاملات آتی آمریکا، بهای هر اونس طلا با ۰.۴۹ درصد افزایش، به ۱۹۳۷ دلار و ۶۰ سنت رسید و در روز گذشته بهای هر اونس طلا با ۰.۰۲ درصد کاهش، ۱۹۱۸ دلار و ۸۰ سنت معامله شد. این به‌روزرسانی قیمت طلا در ساعت ۸ صبح به وقت شرقی است.

به نقل از رویترز، فدرال رزرو ایالات‌متحده نرخ بهره را برای اولین بار از سال ۲۰۱۸ افزایش داد و طرح تهاجمی برای مهار تورم را ارائه کرد و در عین حال بر عدم اطمینان اقتصادی گسترده ناشی از جنگ در اوکراین و بحران بهداشتی کووید- ۱۹ تاکید کرد.

تصمیم فدرال رزرو برای نرخ بهره، بازدهی ۱۰ ساله خزانه‌داری ایالات‌متحده را به بالاترین سطح خود از می ۲۰۱۹ رسانده است. در حالی که جهان به یک راه حل دیپلماتیک امیدوار است، سرمایه‌گذاران بر مذاکرات صلح بین روسیه و اوکراین تمرکز کردند.

دارایی‌های بزرگ‌ترین صندوق قابل معامله با پشتوانه طلا در جهان در روز چهارشنبه ۰.۸ درصد افزایش یافت و به ۱۰۷۰.۵۳ تن رسید که بالاترین میزان از مارس ۲۰۲۱ است.

پالادیوم مورد استفاده خودروسازان ۱.۸ درصد افزایش یافت و به ۲۴۵۲.۳۳ دلار در هر اونس رسید، هر اونس نقره با ۰.۳ درصد افزایش به ۲۵.۱۳ دلار رسید و  پلاتین با ۰.۷ درصد افزایش به ۱۰۲۴.۳۲ دلار رسید.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*