موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 2424
  • 05 نوامبر 2021 - 23:28
  • 146 بازدید
  • ارسال توسط :
  • منبع : ایسنا
تورم گرجستان در اوج
تورم گرجستان در اوج

تورم گرجستان در اوج

نرخ تورم گرجستان باز هم بالای ۱۲ درصد باقی ماند. به گزارش ایسنا به نقل از تریدینگ اکونومیکس، نرخ تورم در گرجستان باز هم افزایشی بوده است. تا پایان ۱۲ ماه منتهی به اکتبر، نرخ تورم در این کشور با ۰.۵ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به ۱۲.۸ درصد رسیده است که این نرخ، […]

نرخ تورم گرجستان باز هم بالای ۱۲ درصد باقی ماند.

به گزارش ایسنا به نقل از تریدینگ اکونومیکس، نرخ تورم در گرجستان باز هم افزایشی بوده است. تا پایان ۱۲ ماه منتهی به اکتبر، نرخ تورم در این کشور با ۰.۵ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به ۱۲.۸ درصد رسیده است که این نرخ، یکی از بالاترین نرخ‌های تورم در ۱۰ سال اخیر محسوب می‌شود.

حمل و نقل با ۱۹.۶ درصد افزایش قیمت، بزرگترین محرک قیمت‌ها در این کشور بوده است و پس از این بخش، لوازم منزل با تورم ۱۲.۵ درصد در رده بعدی قرار دارد.

از سوی دیگر کمترین نرخ تورم مربوط به پوشاک با تورم ۲.۴ درصدی بوده است و تنباکو با تورم ۶.۸ درصدی در رده بعدی قرار دارد. بر مبنای ماهانه نیز نرخ تورم گرجستان در این ماه ۱.۳ درصد اندازه‌گیری شده که ۱.۰ درصد بیشتر از تورم ثبت شده در این کشور در ماه قبل است.

متوسط نرخ تورم در گرجستان در بازه زمانی ۱۹۹۶ تا ۲۰۲۱ معادل ۷.۳۷ درصد بوده که بالاترین تورم مربوط به آوریل ۱۹۹۶ با ۵۹.۳۱ درصد و پایین‌ترین نرخ تورم نیز مربوط به می ۲۰۱۲ با منفی ۳.۳ درصد بوده است.

از سوی دیگر متوسط نرخ تورم پاکستان در ۱۲ ماه منتهی به اکتبر با ۰.۲ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه منتهی به ماه قبل به ۹.۲ درصد رسید که این نرخ، بیشترین تورم ثبت شده در پاکستان طی هفت ماه اخیر محسوب می شود.

در بین بخش‌های مختلف، بیشترین تورم در بخش لوازم منزل ۱۲.۱ درصد، حمل و نقل ۱۴.۲ درصد و آب و برق ۹.۸ درصد بوده است. از سوی دیگر کمترین تورم در بخش فناوری ارتباطات با ۲. درصد بوده است. بر مبنای ماهانه، نرخ تورم پاکستان در این ماه ۱.۹ درصد اندازه‌گیری شده که ۰.۲ درصد کمتر از تورم ثبت شده در ماه قبل بوده است.

متوسط نرخ تورم پاکستان در بازه زمانی ۱۹۵۷ تا ۲۰۲۱ معادل ۷.۵۸ درصد بوده که بالاترین نرخ تورم ثبت شده مربوط به دسامبر ۱۹۷۳ با ۳۷.۸۱ درصد و کمترین تورم ثبت شده نیز مربوط به فوریه ۱۹۵۹ با منفی ۱۰.۳۲ درصد بوده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*