موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 2433
  • 05 نوامبر 2021 - 23:33
  • 155 بازدید
  • ارسال توسط :
  • منبع : ایسنا
تورم هلند به بالاترین سطح ۱۹ سال اخیر رسید
تورم هلند به بالاترین سطح ۱۹ سال اخیر رسید

تورم هلند به بالاترین سطح ۱۹ سال اخیر رسید

  نرخ تورم هلند پس از سال‌ها از سه درصد گذشت. به گزارش ایسنا به نقل از تریدینگ اکونومیکس، تا پایان ۱۲ ماه منتهی به اکتبر، نرخ تورم در هلند از ۲.۷ درصد در ماه قبل به ۳.۴ درصد افزایش یافته است که این نرخ، بالاترین نرخ تورم ۱۹ سال اخیر محسوب می‌شود. طی این مدت […]

 

نرخ تورم هلند پس از سال‌ها از سه درصد گذشت.

به گزارش ایسنا به نقل از تریدینگ اکونومیکس، تا پایان ۱۲ ماه منتهی به اکتبر، نرخ تورم در هلند از ۲.۷ درصد در ماه قبل به ۳.۴ درصد افزایش یافته است که این نرخ، بالاترین نرخ تورم ۱۹ سال اخیر محسوب می‌شود.

طی این مدت در هلند بیشترین تاثیر در کاهش قیمت‌ها در مواد غذایی و نوشیدنی با تورم ۰.۳ درصدی مشاهده شده است و بیشترین نقش افزایشی تورم مربوط به حمل و نقل با ۱۱ درصد و مسکن با ۴.۸ درصد به ثبت رسیده است.

هسته تورمی که به دلیل نوسانات بالا، تغییرات قیمتی گروه مواد غذایی و انرژی را در نظر نمی‌گیرد از ۱.۷ درصد در ماه قبل به ۱.۸ درصد در این ماه افزایش پیدا کرده است. تورم ماهانه این کشور نیز ۱.۳ درصد بوده است یعنی ۰.۷ درصد بیشتر از ماه قبل.

متوسط نرخ تورم هلند در بازه زمانی ۱۹۷۱ تا ۲۰۲۱ برابر ۳.۲۳ درصد بوده است که بیشترین رقم ثبت شده مربوط به نوامبر ۱۹۷۴ با ۱۱.۱۹ درصد و کمترین رقم ثبت شده نیز مربوط به فوریه ۱۹۸۷ با منفی ۱.۳ درصد بوده است. در هلند بیشترین وزنه تورم مربوط به تورم آب و برق و گاز با ۲۴.۵ درصد است و پس از این بخش، حمل و نقل با ۱۱.۶ درصد و غذا و نوشیدنی با ۱۱.۳ درصد قرار دارند.

از سوی دیگر نرخ تورم در روسیه افزایشی بوده است. تا پایان ۱۲ ماه منتهی به اکتبر، نرخ تورم در روسیه از ۷.۴ درصد در ماه قبل به ۸.۱۳ درصد افزایش یافته است که این نرخ، بیشترین نرخ تورم پنج سال اخیر محسوب می‌شود.

مواد غذایی و نوشیدنی با ۱۰.۸۹ درصد افزایش قیمت، بزرگترین محرک قیمت‌ها در این کشور بوده است و پس از این بخش، خدمات با تورم ۴.۳۶ درصد در رده بعدی قرار دارد.

از سوی دیگر کمترین نرخ تورم مربوط به لوازم منزل با ۱.۱ درصد بوده است. بر مبنای ماهانه نیز نرخ تورم روسیه در این ماه ۱.۱۱ درصد اندازه‌گیری شده که نسبت به ماه قبل ۰.۶ درصد افزایش یافته است.

بانک مرکزی روسیه دستیابی به تورم چهار درصدی را تا پایان امسال هدف گذاری کرده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*