موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 2136
  • 04 جولای 2021 - 19:45
  • 286 بازدید
  • ارسال توسط :
  • منبع : ایسنا
بیشتر شدن نرخ بیکاری فرانسه
بیشتر شدن نرخ بیکاری فرانسه

بیشتر شدن نرخ بیکاری فرانسه

به نقل از تریدینگ اکونومیکس، شمار بیکاران فرانسه تا پایان سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱ به ۸.۱ درصد رسید که این نرخ ۰.۱ درصد بیشتر از پیش بینی ها و ۰.۱ درصد بیشتر از دوره مشابه قبلی است. این نرخ بیکاری هم چنین بالاترین نرخ ثبت شده شش ماه اخیر محسوب می شود. شمار افراد بیکار طی […]

به نقل از تریدینگ اکونومیکس، شمار بیکاران فرانسه تا پایان سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱ به ۸.۱ درصد رسید که این نرخ ۰.۱ درصد بیشتر از پیش بینی ها و ۰.۱ درصد بیشتر از دوره مشابه قبلی است. این نرخ بیکاری هم چنین بالاترین نرخ ثبت شده شش ماه اخیر محسوب می شود.

شمار افراد بیکار طی این مدت با ۱۸ هزار نفر کاهش به دو میلیون و  ۴۰۰ هزار نفر نفر رسید تا برای سومین فصل متوالی شمار بیکاران فرانسوی زیر سه میلیون نفر باقی بماند.

در عین حال شمار بیکاران در بین جمعیت در سن کار ( ۲۵ تا ۴۹ سال) با ۳۸ هزار نفر افزایش به یک میلیون و ۸۹۸ هزار نفر رسید. در حال حاضر ۶۸۰ هزار جوان فرانسوی بیکار هستند که این رقم در مقایسه با سه ماهه قبل ۲۲ هزار نفر افزایش پیدا کرده است. در بین جمعیت سالمند (بالای ۵۰ سال) نیز شمار بیکاران با ۵۰ هزار نفر افزایش در مقایسه با دوره قبل به ۹۰۴ هزار نفر رسیده است.

متوسط نرخ بیکاری فرانسه در بازه زمانی ۱۹۹۶ تا ۲۰۲۱ معادل ۹.۱۹ درصد بوده است که بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده مربوط به نرخ ۱۰.۷ درصدی سه ماهه نخست سال ۱۹۹۶ و کمترین نرخ بیکاری ثبت شده نیز مربوط به نرخ ۷.۲ درصدی سه ماهه نخست سال ۲۰۰۸ بوده است.

فرانسه کماکان یکی از ۱۰ کانون اصلی درگیر با کرونا در جهان محسوب می شود و رشد اقتصادی این کشور نیز به احتمال بسیار زیاد به کمترین سطح خود از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون خواهد رسید. مساله ای که کار دولت را برای حفظ نرخ بیکاری در سطح کنونی بسیار دشوار خواهد ساخت و احتمالا شاهد افزایش این نرخ در ماه‌های آتی خواهیم بود.

فرانسه یکی از بالاترین نرخ های بیکاری را در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا و منطقه یورو دارد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*