موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 1900
  • 31 می 2021 - 22:29
  • 317 بازدید
  • ارسال توسط :
  • منبع : ایسنا
بزرگترین رشد ماهانه قیمت طلا از تابستان گذشته
بزرگترین رشد ماهانه قیمت طلا از تابستان گذشته

بزرگترین رشد ماهانه قیمت طلا از تابستان گذشته

بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری ۰.۲ درصد افزایش یافت و به ۱۹۰۶ دلار و ۹۱ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۳ درصد افزایش، به ۱۹۱۳ دلار و ۱۰ سنت رسید. طلا از ابتدای ماه مه تاکنون حدود هشت درصد رشد قیمت داشته است. به گفته استفن اینس […]

بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری ۰.۲ درصد افزایش یافت و به ۱۹۰۶ دلار و ۹۱ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۳ درصد افزایش، به ۱۹۱۳ دلار و ۱۰ سنت رسید. طلا از ابتدای ماه مه تاکنون حدود هشت درصد رشد قیمت داشته است.

به گفته استفن اینس از شرکت مدیریت دارایی SPI، طلا از نگرانیهای تورمی و افت بازده اوراق قرضه قدرت گرفته است. دلار ضعیف مانده و این موضوع تا حدودی از قیمت طلا پشتیبانی کرده است. خریداران طلا اکنون به مرز ۲۰۰۰ دلار چشم دوخته اند و اکثرا تصور می کنند که قیمت طلا بالاتر خواهد رفت.

شاخص دلار در برابر سبدی از ارزهای رقیب ۰.۱ درصد کاهش یافت و بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله آمریکا روز جمعه به ۱.۵۹۳ درصد رسید و هزینه نگهداری طلا که دارایی بدون بازدهی است را کمتر کرد.

آماری که روز جمعه منتشر شد نشان داد قیمتهای مصرفی آمریکا در آوریل افزایش پیدا کرده و شاخص تورم از هدف دو درصد بانک مرکزی آمریکا عبور کرده و بزرگترین رشد سالانه را از سال ۱۹۹۲ داشته است. طلا که همواره به عنوان پناهگاه امن دارایی شناخته می شود، از آمارهای اخیری که افزایش قیمتها در آمریکا و انگلیس را نشان می دهند، سود برده است.

بر اساس گزارش رویترز، سرمایه گذاران اکنون منتظر آمار اشتغال ماهانه بخش غیرکشاورزی آمریکا در روز جمعه هستند و پیش بینی می شود این آمار رشد ۶۵۰ هزار شغل جدید در ماه مه را نشان دهد.

آوتار ساندو، مدیر ارشد کالا در شرکت فیلیپ فیوچرز در یادداشتی نوشت: در بخش فنی قیمت بالای ۱۹۱۵ دلار و ۶۰ سنت نشان دهنده ازسرگرفته شدن روند صعودی به سمت ۱۹۵۰ دلار است و حمایت قوی در سطوح ۱۸۷۵ دلار و ۱۸۵۰ دلار وجود دارد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد افزایش، ۲۸۳۷ دلار و ۴۸ سنت معامله شد اما در مسیر ثبت نخستین کاهش ماهانه در چهار ماه گذشته قرار گرفت.

هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد افزایش، به ۱۱۸۴ دلار و ۶۹ سنت رسید. هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۵ درصد افزایش، به ۲۸ دلار و سه سنت رسید.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*