موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 2369
  • 30 آگوست 2021 - 20:02
  • 232 بازدید
  • ارسال توسط :
  • منبع : ایسنا
اقتصاد آمریکا به روایت آمار و ارقام
اقتصاد آمریکا به روایت آمار و ارقام

اقتصاد آمریکا به روایت آمار و ارقام

  حجم تولید ناخالص داخلی آمریکا در بازه ۱۲ ماهه منتهی به آگوست به ۲۲ تریلیون و ۸۳۳ میلیارد و ۱۹۷ میلیون دلار رسیده که بدین ترتیب، آمریکا جایگاه خود را به عنوان بزرگ ترین اقتصاد جهان حفظ کرده است. به گزارش ایسنا به نقل از سایت رسمی اعلام بدهی آمریکا،  میزان درآمدهای مالیاتی دولت […]

 

حجم تولید ناخالص داخلی آمریکا در بازه ۱۲ ماهه منتهی به آگوست به ۲۲ تریلیون و ۸۳۳ میلیارد و ۱۹۷ میلیون دلار رسیده که بدین ترتیب، آمریکا جایگاه خود را به عنوان بزرگ ترین اقتصاد جهان حفظ کرده است.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت رسمی اعلام بدهی آمریکا،  میزان درآمدهای مالیاتی دولت این کشور تا پایان ماه آگوست به سه تریلیون و ۸۳۹ میلیارد و ۵۳۴ میلیون دلار رسیده است.  میزان درآمد مالیاتی هر شهروند آمریکایی تا پایان این ماه ۱۱ هزار و ۵۲۹ دلار اندازه گیری شده است.

از طرف دیگر میزان مالیات بر درآمد دولت آمریکا تا پایان ماه آگوست به دو تریلیون و ۹ میلیارد و ۳۴۰ میلیون دلار رسیده است. این میزان درآمد برای مالیات ها بر درآمد شرکت های آمریکایی ۳۲۹ میلیارد و ۷۴۵ میلیون دلار بوده است.

در این ماه، بدهی ایالت های آمریکا دو تریلیون و ۱۳۸ میلیارد و ۸۱۶ میلیون دلار و سهم هر شهروند آمریکایی از بدهی های دولت این کشور معادل ۶۴۲۲ دلار بوده است. حجم تولید ناخالص داخلی آمریکا در بازه ۱۲ ماهه منتهی به آگوست به ۲۲ تریلیون و ۸۳۳ میلیارد و ۱۹۷ میلیون دلار رسیده که بدین ترتیب، آمریکا جایگاه خود را به عنوان بزرگ ترین اقتصاد جهان حفظ کرده است.

جمعیت آمریکا در حال حاضر ۳۳۳ میلیون ۱۶۴ هزار نفر است که از این تعداد،  ۱۵۱ میلیون و ۸۸۴ هزار نفر در بازار کار مشارکت داشته اند. شمار جمعیت بیکاران آمریکایی تا پایان این ماه معادل ۹ میلیون و ۴۷۵ هزار نفر بوده است.

سهم بخش خصوصی از اشتغال کل، ۱۱۹ میلیون و ۶۹۲ هزار شغل و بخش دولتی ۲۲ میلیون و ۷۸۱ هزار شغل بوده است. هم چنین ۹ میلیون و ۱۹۴ هزار آمریکایی نیز خوداشتغال بوده اند و از بین کل شاغلین آمریکایی،  ۱۲۶ میلیون و ۳۷۱ هزار نفر به صورت تمام وقت و ۲۵ میلیون و ۶۷۹ هزار نفربه صورت پاره وقت مشغول به کار بوده اند.

تا پایان ماه آگوست متوسط قیمت خانه در آمریکا ۳۶۶ هزار و ۱۵۵ دلار و متوسط درآمد سالانه ۳۵ هزار و ۶۱۵ دلار بوده است. در شرایطی که تا پایان این ماه ۳۶ میلیون و ۳۲۹ هزار آمریکایی در فقر زندگی می‌کرده اند،  ۱۸ میلیون و ۷۳۵ هزار نفر یک میلیون دلار یا بیشتر ثروت داشته اند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*