موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 2411
  • 03 نوامبر 2021 - 23:19
  • 97 بازدید
  • ارسال توسط :
  • منبع : ایسنا
افزایش کم سابقه تورم در سوئیس و ایتالیا
افزایش کم سابقه تورم در سوئیس و ایتالیا

افزایش کم سابقه تورم در سوئیس و ایتالیا

تورم سوئیس به بالاترین سطح سه سال اخیر رسید. به گزارش ایسنا به نقل از تریدینگ اکونومیکس، متوسط نرخ تورم سوئیس در دوازده ماه منتهی به اکتبر به مثبت ۱.۲ درصد رسیده است که ۰.۳ درصد بیشتر از نرخ تورم ثبت شده برای دوره منتهی به ماه قبل و ۰.۱ درصد بیشتر از نرخ تورم […]

تورم سوئیس به بالاترین سطح سه سال اخیر رسید.

به گزارش ایسنا به نقل از تریدینگ اکونومیکس، متوسط نرخ تورم سوئیس در دوازده ماه منتهی به اکتبر به مثبت ۱.۲ درصد رسیده است که ۰.۳ درصد بیشتر از نرخ تورم ثبت شده برای دوره منتهی به ماه قبل و ۰.۱ درصد بیشتر از نرخ تورم پیش‌بینی شده قبلی برای این کشور محسوب می‌شود.

تورم ۱.۲ درصدی که بالاترین تورم ثبت شده در سوئیس طی ۳۵ ماه اخیر محسوب می‌شود بیش از همه تحت تاثیر افزایش قیمت بخش حمل و نقل با ۷.۳ درصد قرار گرفته است. طی این مدت کمترین تورم مربوط به مواد غذایی و نوشیدنی با تورم منفی ۲.۰ درصدی بوده است. در بین سایر بخش‌ها، تورم بخش رستوران و هتلداری ۱.۴ درصد و مراقبت های درمانی منفی ۰.۳ درصد اندازه گیری شده است.

متوسط نرخ تورم سوئیس در بازه زمانی ۱۹۵۶ تا ۲۰۲۱ معادل ۱.۹۶ درصد بوده است که در این بین بالاترین تورم ثبت شده مربوط به نرخ ۱۱.۹۲ درصدی دسامبر سال ۱۹۷۳ و کمترین نرخ ثبت شده نیز مربوط به تورم منفی ۱.۴ درصدی اوت سال ۲۰۱۵ بوده است.

هسته تورمی که تغییرات قیمتی انرژی و مواد غذایی را به دلیل نوسانات بالای آن‌ها در نظر نمی‌گیرد طی این مدت به ۰.۶ درصد رسیده است. بر مبنای ماهانه نیز تورم سوئیس در این ماه ۰.۳ درصد بوده است.

نرخ تورم در دیگر کشور همسایه سوییس یعنی ایتالیا نیز افزایشی بوده است به گونه‌ای که متوسط نرخ تورم ایتالیا در دوازده ماه منتهی به اکتبر به ۲.۹ درصد رسیده است که ۰.۴ درصد بیشتر از نرخ تورم ثبت شده برای دوره منتهی به ماه قبل و ۰.۱ درصد بالاتر از نرخ تورم پیش‌بینی شده قبلی برای این کشور محسوب می‌شود. این تورم که بالاترین تورم ثبت شده در این کشور در هفت سال اخیر محسوب می شود  بیش از همه تحت تاثیر افزایش قیمت در بخش انرژی با تورم ۲۲.۹ درصدی و حمل و نقل با ۲.۴ درصد قرار گرفته است.

بر مبنای ماهانه تورم ایتالیا در این ماه ۰.۶ درصد اندازه گیری شده که نسبت به ماه قبل آن ۰.۲ درصد بیشتر است.

متوسط نرخ تورم ایتالیا در بازه زمانی ۱۹۶۲ تا ۲۰۲۱ معادل ۵.۹۶ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به نوامبر ۱۹۷۴ با ۲۵.۶۴ درصد و کمترین نرخ ثبت شده نیز مربوط به ژانویه ۲۰۱۵ با منفی ۰.۶ درصد بوده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*