موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 2461
  • 06 نوامبر 2021 - 21:31
  • 257 بازدید
  • ارسال توسط :
  • منبع : ایسنا
افزایش صادرات بنزین آمریکا به رغم گرانی قیمت
افزایش صادرات بنزین آمریکا به رغم گرانی قیمت

افزایش صادرات بنزین آمریکا به رغم گرانی قیمت

  در حالی که دولت آمریکا نگران قیمت بالای بنزین است و حتی از اوپک پلاس برای افزایش تولید نفت درخواست کرده است، پالایشگاههای آمریکایی امسال بیشترین میزان بنزین را در سه سال اخیر صادر کرده اند. به گزارش ایسنا، صادرات بنزین آمریکا در هشت ماه نخست امسال به ۸۰۲ هزار بشکه در روز افزایش […]

 

در حالی که دولت آمریکا نگران قیمت بالای بنزین است و حتی از اوپک پلاس برای افزایش تولید نفت درخواست کرده است، پالایشگاههای آمریکایی امسال بیشترین میزان بنزین را در سه سال اخیر صادر کرده اند.

به گزارش ایسنا، صادرات بنزین آمریکا در هشت ماه نخست امسال به ۸۰۲ هزار بشکه در روز افزایش یافت که بالاترین میزان برای این دوره از سال ۲۰۱۸ پیش از شایع شدن پاندمی به شمار می رود. همزمان رانندگان آمریکایی بالاترین قیمت از سال ۲۰۱۴ به این طرف را برای خرید بنزین پرداخت می کنند. تقاضای خارجی برای بنزین همچنان رو به افزایش خواهد بود زیرا مکزیک که بزرگترین واردکننده بنزین آمریکاست، همچنان در مراحل ابتدایی خروج از پاندمی ویروس کروناست.

نرخ بالای صادرات بنزین آمریکا تصویر کلی از تقاضای جهانی برای نفت را نشان داده و محدودیتهای دولت بایدن برای کنترل قیمتها را بارز می‌کند. جنیفر گرانهولم، وزیر انرژی آمریکا اعلام کرده که دولت در حال بررسی برداشت از ذخایر نفت استراتژیک است اما شرکت مشاوره انرژی اسپکتس بر این باور است که اقدام مذکور تنها یک راهکار موقتی برای کمبود عرضه در بازار است.

اکثر صادرات بنزین ایالات متحده به آمریکای لاتین می رود. پالایشگاهها ۱۳۹ هزار بشکه در روز به برزیل ارسال کردند که بالاترین حجم از سال ۱۹۴۵ به این طرف محسوب می شود. مکزیک که بزرگترین خریدار خارجی بنزین آمریکاست، هنوز به سطح پیش از شیوع کووید ۱۹ بهبود پیدا نکرده اما با بهبود اقتصاد از تبعات پاندمی، در مدت دو سال آینده احیا خواهد شد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، افزایش قیمت بنزین برای مصرف کنندگان تنها مشکل آمریکا نیست. افزایش قیمت دلار به حدی قوی بوده که واردات بنزین کشورهای آمریکای لاتین را به یکباره بسیار گرانتر کرده است. قیمت بنزین در برزیل امسال ۴۶ درصد رشد کرده و به بالاترین حد از سال ۲۰۱۳ رسیده است. قیمت بنزین در مکزیک به حدی بالاست که بعضی از شهروندان مکزیکی ممکن است روز دوشنبه که مرزها بازگشایی می شوند، به آمریکا بروند تا باک خودروهایشان را پر کنند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*