موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 2180
  • 15 جولای 2021 - 10:27
  • 295 بازدید
  • ارسال توسط :
  • منبع : ایسنا
اظهارات ناامیدکننده رییس بانک مرکزی آمریکا!
اظهارات ناامیدکننده رییس بانک مرکزی آمریکا!

اظهارات ناامیدکننده رییس بانک مرکزی آمریکا!

به نقل از آناتولی، رییس بانک مرکزی آمریکا انتظار دارد نرخ تورم در ماه های آینده نیز کماکان در سطح بالایی باقی بماند. به گفته جروم پاول، تورم با سرعت بالایی افزایش یافته و به همین دلایل به چندین ماه برای کاهش آن زمان نیاز است. رییس فدرال رزرو در جمع اعضای کمیته مالی کنگره […]

به نقل از آناتولی، رییس بانک مرکزی آمریکا انتظار دارد نرخ تورم در ماه های آینده نیز کماکان در سطح بالایی باقی بماند. به گفته جروم پاول، تورم با سرعت بالایی افزایش یافته و به همین دلایل به چندین ماه برای کاهش آن زمان نیاز است. رییس فدرال رزرو در جمع اعضای کمیته مالی کنگره گفته است در نتیجه شیوع کرونا، بخش تولید با محدودیت مواجه شد و برای عرضه نیز محدودیت هایی پیش آمد که همین دلایل باعث افزایش تورم هم در بخش کالا و هم در بخش خدمات شد.

پاول بار دیگر با تاکید بر اینکه ابزارهای لازم برای مهار تورم و بازگرداندن آن به محدوده هدف در اختیار بانک مرکزی است، از بازگشت تورم به محدوده دو درصدی پس از یک دوره زمانی چند ماهه خبر داد.

وضعیت بازار کار، یکی دیگر از محورهای سخنان پاول بود و او با اشاره به بهبود بازار در هفته های اخیر گفت هنوز راه زیادی برای رسیدن به یک بازار کار ایده آل باقی مانده است. پاول تقاضا برای استخدام نیروهای جدید را نیرومند توصیف کرد اما در عین حال به این نکته نیز اشاره کرد که شمار بیکاران هنوز در سطح بالایی قرار دارد و باید بیش از این مقدار کاهش یابد.

متوسط نرخ تورم بزرگ‌ترین اقتصاد جهان در ۱۲ ماه منتهی به ژوئن با ۰.۴ درصد افزایش نسبت به دوره مشابه منتهی به ماه قبل به سطح ۵.۴ درصد رسید که این نرخ تورم، ۰.۵ درصد بیشتر از نرخ مورد انتظار قبلی و بالاترین سطح تورمی ثبت شده در آمریکا در ۱۳ سال اخیر بوده است.

نرخ بیکاری هم به ۵.۹ درصد رسیده که ۰.۱ درصد بیشتر از ماه قبل و همچنین بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده این کشور در طول سه ماه اخیر است. اکنون حدود ۱۰ میلیون آمریکایی بیکار هستند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*