موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 3580
  • 06 می 2022 - 11:07
  • 54 بازدید
  • ارسال توسط :
  • منبع : ایسنا
آلمان: آماده توقف خرید نفت روسیه هستیم
آلمان: آماده توقف خرید نفت روسیه هستیم

آلمان: آماده توقف خرید نفت روسیه هستیم

آلمان از پیشنهاد کمیسیون اروپا برای اعمال ممنوعیت تدریجی نفت روسیه به تلافی حمله نظامی این کشور به اوکراین حمایت کرد. به گزارش ایسنا، روبرت هابک، وزیر اقتصاد آلمان روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت: این دوره گذار برای یافتن منابع تامین جایگزین کافی است. با این حال وی افزود: احتمال اختلالات با کنار گذاشتن نفت […]

آلمان از پیشنهاد کمیسیون اروپا برای اعمال ممنوعیت تدریجی نفت روسیه به تلافی حمله نظامی این کشور به اوکراین حمایت کرد.

به گزارش ایسنا، روبرت هابک، وزیر اقتصاد آلمان روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت: این دوره گذار برای یافتن منابع تامین جایگزین کافی است. با این حال وی افزود: احتمال اختلالات با کنار گذاشتن نفت روسیه، همچنان وجود دارد.

هابک گفت: دوره گذار به حد کافی طولانی است تا ما بتوانیم همه اقدامات احتیاطی را برای ایجاد منابع عرضه جایگزین نفت روسیه در آلمان بکار ببریم. البته نمی توانیم در این وضعیت تضمین کنیم که هیچ نقصانی وجود نخواهد داشت.

وی گفت: چالش اصلی، پالایشگاه واقع در شودت، نزدیک مرزهای لهستان است که توسط شرکت روس‌نفت روسیه ادامه می شود و انگیزه چندانی برای تغییر تامین کنندگانش ندارد. آلمان قانونی را آماده می کند که زمینه را برای به دست گرفتن کنترل این تاسیسات فراهم می کند.

وزیر اقتصاد آلمان گفت: این تشکیلات باید از نظر سیاسی منحل شود. هدف دولت فدرال این است که این مکان باید حفظ شود و می خواهیم صنعت قابل دوامی آنجا بسازیم. بنابراین تحریم نفت روسیه نباید به خاموش شدن چراغها در این منطقه منتهی شود.

اتحادیه اروپا در ششمین بسته تحریمها علیه مسکو برای افزایش فشار بر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، ممنوعیت واردات نفت روسیه تا شش ماه آینده و توقف واردات فرآورده‌های نفتی تا پایان سال میلادی جاری را پیشنهاد کرده است. مقامات ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا باید به اتفاق این طرح را تصویب کنند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، در بحبوحه تلاطم بازارهای گاز و برق، آلمان در حال بررسی نحوه واکنش به سودهای سرشار شرکتهای انرژی است اما کریستیان لیندنر، وزیر دارایی آلمان، گفته است دولت باید از دریافت مالیات از سود اضافی خودداری کند تا به منابع برای سرمایه گذاری در نیروی تجدیدپذیر آسیب نزند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*