موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 2720
  • 24 نوامبر 2021 - 21:29
  • 147 بازدید
  • ارسال توسط :
  • منبع : ایسنا
آزادسازی ذخایر نفت جهانی، قطره ای در اقیانوس
آزادسازی ذخایر نفت جهانی، قطره ای در اقیانوس

آزادسازی ذخایر نفت جهانی، قطره ای در اقیانوس

بانک آمریکایی گلدمن ساکس اعلام کرد آزادسازی هماهنگ ذخایر نفت نفتی از سوی آمریکا و متحدانش کمتر از میزانی بوده که بازار روی آن حساب کرده بود و مانند قطره ای در اقیانوس است. به گزارش ایسنا، تحلیلگران گلدمن ساکس اعلام کردند آمریکا و متحدانش ممکن است مجموعا حدود ۷۰ تا ۸۰ میلیون بشکه نفت […]

بانک آمریکایی گلدمن ساکس اعلام کرد آزادسازی هماهنگ ذخایر نفت نفتی از سوی آمریکا و متحدانش کمتر از میزانی بوده که بازار روی آن حساب کرده بود و مانند قطره ای در اقیانوس است.

به گزارش ایسنا، تحلیلگران گلدمن ساکس اعلام کردند آمریکا و متحدانش ممکن است مجموعا حدود ۷۰ تا ۸۰ میلیون بشکه نفت از ذخایر آزاد کنند که کمتر از بیش از ۱۰۰ میلیون بشکه نفت است که بازار روی آن حساب کرده بود. ماهیت سواپ نفتی که از ذخایر برداشت می شود افزایش اندک به میزان ۴۰ میلیون بشکه در عرضه نفت در سالهای ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ را نشان می دهد.

این بانک در یادداشتی با عنوان “قطره ای در اقیانوس” نوشت: در مدل قیمت گذاری ما، چنین برداشتی کمتر از دو دلار در هر بشکه ارزش خواهد شد و کمتر از هشت دلار در هر بشکه ریزش قیمت نفت است که از اواخر اکتبر اتفاق افتاده است.

قیمت جهانی نفت روز سه شنبه پس از این که اقدام آمریکا و کشورهای مصرف کننده نفت دیگر برای آزادسازی نفت از ذخایر نفت استراتژیک و پایین بردن قیمتها، ضعیفتر از انتظارات از آب درآمد، به بالاترین حد یک هفته اخیر صعود کرد و در معاملات روز چهارشنبه رشد قیمت روز گذشته را حفظ کرد.

طبق گزارش گلدمن ساکس، قیمت نفت برنت آسیب دیدن تقاضای جهانی برای نفت به میزان ۱.۵ میلیون بشکه در روز در سه ماه آینده تحت تاثیر موج جدید شیوع کووید ۱۹ در اروپا و چین را حساب کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، در گزارش گلدمن ساکس آمده است: اگرچه برداشت هماهنگ از ذخایر استراتژیک توسط دولتهای متعدد دو دلار از پیش بینی قیمت نفت برنت پایان سال این بانک کم می کند اما انتظار می رود عدم پیشرفت مذاکرات با ایران، ریسکهای مذکور را جبران کند. بعلاوه اوپک ممکن است تصمیم بگیرد افزایش تولیدش را برای جبران تاثیر آزادسازی نفت از ذخایر کشورهای متعدد متوقف کند و چنین اقدامی را در راستای احتیاط در برابر ریسکهای کووید ۱۹ برای تقاضای نفتی توجیه کند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*