مخاطب این کتاب کیست؟ این کتاب برای تمام کسانی است که میخواهند زندگی خود را تغییر دهند، درآمد خود را متحول کنند و از همه مهم تر، از هیجان و تفریح معامله سهام لذت میبرند. این کتاب مخصوص کسانی است که از معامله امور مالی هیچ اطلاع، پیش زمینه یا تجربه ای ندارند همان وضعیتی […]

مخاطب این کتاب کیست؟

این کتاب برای تمام کسانی است که میخواهند زندگی خود را تغییر دهند، درآمد خود را متحول کنند و از همه مهم تر، از هیجان و تفریح معامله سهام لذت میبرند.

این کتاب مخصوص کسانی است که از معامله امور مالی هیچ اطلاع، پیش زمینه یا تجربه ای ندارند همان وضعیتی که من تقریبا یک دهه پیش داشتم. حتی اگر تجربه در زمینه بازار سرمایه دارید،اصول مبادله حرفه ای که در این کتاب آورده شده است را متفاوت از آنچه میشناختید خواهید یافت.
این کتاب متعلق به شماست، به ویژه اگر مدرکی در علم اقتصاد دارید.شما حتی در وضعیت بدتری نسبت به دیگران قرار دارید، بنابراین مدرک را فراموش کنید. شما خواهید دید که رفتار مبادله سهام با چیزهایی که در کتب دانشگاهی تان به آن اشاره متفاوت است.

 

بازار سهام یا کازینو!! 

گوشه ای از مقدمه کتاب

مبادله سهام در فرهنگ لغت اینطور تعریف شده است:(( بازاری سازمان یافته که در آن تجار تشکیل جلسه می دهند تا سهام یا کالاهایی مانند الماس، پنبه، قهوه و شکر خرید و فروش کنند.))

چه حرف شیرینی!!! چه جای دوست داشتنی و محترمی برای کار کردن!!! تجار با یکدیگر ملاقات کرده وسود کسب می کنند. رویای هر مادری برای داشتن یک فرزند موفق به حقیقت می پیوندد!

حالا من تعریف خود از معامله سهام را ارائه می کنم. تعریفی دقیقتر و صحیح تر که در هیچ فرهنگ لغتی نمی توان آن را پیدا کرد.((معامله ی سهام یک باشگاه بخت آزمایی است که اعضای آن (حرفه ای ها، معماله گران سازمان یافته، دولت) از حرص و ولع مردم بهره می برند تا از اشتباهات آن ها استفاده کنند.)

بله گفتم ((بهره ببرند))ونه کمتر! کلماتی مانند سرمایه،سهام، اوراق قرضه، قرارداد آپشن و قراردادهای آتی حقیقتی بسیار بزرگتر را در خود پنهان کرده است که بازیگران حرفه ای در بازار سرمایه از آن اطلاع دارند:((سود به هزینه ملت!)).می توانید آن را (کمیسیون) یا (حق الزحمه مدیریت) بنامید.((مالیات بر سود سرمایه) یا هرچیز دیگری که دوست دارید. وقتی حرفه ای ها و کل کشور شمارا از این ها محروم کرده اند شما بی پول رها خواهید شد در عوض آن ها این پول را جمع کرده اند. در مقابل شگفتی و شادی مطلق حرفه ای ها این حقیقت از بزرگترین بازیگر معاملات سهام مخفی می ماند: یعنی مردم! من مکرر این را گفته ام و بار دیگر آن را تکرار میکنم : اگر حرفه ای نیستید، نزدیک معمالات سهام نشوید. هرچه بیشتر این حرف را میزنم، مردم بیشتر من را دیوانه میخوانند. نتیجه اینکه اگر وسوسه مردم به بخت آزمایی کردن قابل سرکوب نیست، تنها یک کار برای انجام دادن می ماند: سود بردن از پول آنها.!

نویسنده : admin_rahimlo | دسته : یادداشت و مقالات | نظرات کاربران (0)
تگ ها: , , ,