تداوم رکود اقتصادی برای محرومان بسیار نگران کننده است. در این نشست علمی و انتقادی عبداله رحیم لوی بنیس مدیر عامل شرکت کارگزاری انصار، احسان اله محمدی عضو هیات علمی باشگاه اندیشه و عباس باقری مدرس دانشگاه به بیان دیدگاه های خود در برابر اصحاب رسانه و علاقمندان به مقوله عدالت اقتصادی پرداختند به گزارش […]

تداوم رکود اقتصادی برای محرومان بسیار نگران کننده است. در این نشست علمی و انتقادی عبداله رحیم لوی بنیس مدیر عامل شرکت کارگزاری انصار، احسان اله محمدی عضو هیات علمی باشگاه اندیشه و عباس باقری مدرس دانشگاه به بیان دیدگاه های خود در برابر اصحاب رسانه و علاقمندان به مقوله عدالت اقتصادی پرداختند

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری برنا، عبداله رحیم لوی بنیس در این میزگرد اظهار داشت: جریان بازار سرمایه و پول در اقتصاد امروز نقش بسیار مهمی را در عرصه های اقتصاد منطقه ای ایجاد کرده است و در حال حاضر اقتصاد کنونی ایران به سرمایه گذاری بازار مالی جهانی به مبلغ صد ها میلیارد دلار نیاز دارد. وی افزود: تحول مالی و اقتصادی  در فضای پسا تحریم به عوامل متعددی نیازمند است و اگر روند تحولات این دوران به خوبی مدیریت شود بخشی از مشکلات برجا مانده از سیاست های غلط گذشته جبران خواهد شد.

رحیم لوی بنیس افزود: ما در سالهای اخیر و حتی در دولت کنونی فرصت های زیادی را از دست داده ایم و اگر نسخه ای مناسب برای چالش ها ارائه نشود خسارت های بیشتری خواهیم دید.

وی گفت: متاسفانه دولت تدبیر و امید هم در برخی از سیاست های اقتصادی نا موفق عمل کرده است و این شرایط بر رکود اقتصادی و پیامد آن در سفره مردم و محرومان جامعه بسیار نگران کننده است.

همچنین احسان اله محمدی در این میزگرد خاطر نشان کرد: موضوع عدالت اقتصادی و توزیع عادلانه ثروت به چند پیش نیاز وابسته است و تا هنگامی که شرایط اجتماعی و مدیریتی کشور به سامان و نظم نرسیده ، شعار دستیابی به عدالت اقتصادی ، توهمی بیش نخواهد بود. وی با انتقاد از شرایط ناعادلانه اقتصادی تصریح کرد: در شرایطی که کشور به سوی ثبات اقتصادی پیش میرود و جامعه به همبستگی درونی نیاز دارد ، برخی اقدامات کارشکنانه  رادیکالیزم داخلی مانع کار دولت شده است .

سپس عباس باقری مدرس دانشگاه در این میزگرد اظهار داشت در شرایطی که بخش زیادی از مردم ایران در تنگنای فقر و بحران بیکاری گرفتار هستند سخن راندن از عدالت اقتصادی و سهم شهروندان چندان با واقعیت کنونی نمیخواند و این روند باید اصلاح ساختاری و واقعی شود. وی افزود: مسئولین ما بیش از آنکه به عدالت اجتماعی و اقتصادی توجه نشان دهند  به شعار از آن دل خوش داشته‌اند و کار بنیادینی برای فقر زدایی و ریشه کن کردن بیکاری نکرده اند. مطابق آمار های رسمی دولت در چند سال اخیر نه تنها شکاف طبقاتی افزایش یافته است بلکه راه حل های دولت گذشته برای کاهش این شکاف موجب گسترش فقر بیشتر هم شده است .

نویسنده : admin_rahimlo | دسته : آرشیو | نظرات کاربران (0)
تگ ها: